کد مطلب: 40837 تعداد بازدید: ۱۷۰

لزوم الگوگیری کاربردی از ائمه اطهار ع

چهارشنبه ۱۶ فروردين ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۵۱:۲۱
لزوم الگوگیری کاربردی از ائمه اطهار ع یک مبلغ دینی گفت: متاسفانه ما از امامان معصوم(ع) استفاده ویترینی داریم و علی رغم ارزش زیادی که برای آنها قائلیم، از بیانات آنها به صورت کاربردی در زندگی استفاده نمی کنیم

زهرا قائدی، محقق و پژوهشگر حوزه در نشست فرهنگی مدرسه علمیه النفیسه اصفهان ابتدا به پایه های زندگی هر انسان منطبق با زندگی حضرت زهرا اشاره کرد و گفت: پایه زندگی هر انسان؛ وقت، مکان اشیا و افراد می باشد.

 

وی ارتباط هر کدام  از این پایه ها را با خوشبختی و سعادت مندی انسان بیان کرد و گفت: اگر کنترل هر کدام از این پایه ها به دست انسان باشد، موفقیت و سعادت حاصل خواهد شد.

 

قائدی همچنین خاطر نشان کرد: کنترل و تنظیم وقت اولین پایه موفقیت انسان است  و راه کنترل آن با سحرخیزی حاصل می شود.

 

وی اشیا را از دیگر اسباب سعادت خواند و گفت: دلبسته نبودن به اشیا سبب سعادت خواهد شد.

 

مبلغ حوزوی با تاکید بر اینکه منشور حضرت علی(ع) بهترین سند دادگستری حقوق بشر است عنوان کرد: حضرت علی(ع) منشوری دارند که اعضا سازمان ملل  حقوق بشر آن منشور و عهد نامه را به عنوان بهترین سند دادگستری حقوق بشر می شناسند زیرا  این سند هنوز هم کاربرد دارد.

 

وی خاطر نشان کرد: متاسفانه ما از امامان معصوم استفاده ویترینی داریم  و علی رغم ارزش زیادی که برای آنها قائلیم، اما از بیانات آن ها به صورت کاربردی استفاده نمی کنیم.

 

قائدی عنوان کرد:  ما انسان ها دو نوع الگو و امام برای خودساخته ایم، امام و الگویی که جایگاه ویژه ای دارند ولی کاربردی در زندگی ندارند و امام و الگویی که از رسانه ها دریافت می کنیم و  ظاهرا برایمان ارزشمند نیست ولیکن کاربرد زیادی در زندگی ما دارد.