کد مطلب: 40375 تعداد بازدید: ۱۹۸

امام جمعه و نماینده ولی فقیه شهر خوانسار:

اگر فقیه نباشد حصن و محافظی برای اسلام نیست.

سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۶:۵۷
نشست اخلاقی با موضوع پذیرش سراسری حوزه های علمیه با حضور امام جمعه و نماینده ولی فقیه در مدرسه علمیه کریمه اهل بیت(س) شهر خوانسار برگزار شد.

حجت الاسلام علی خواجه کریمی با توجه به آیه شریفه «و لو لا نفر من کل طائفة  فرقةٍ لیتفقهُ فی الدین» یادآور شد: فقیه وارث و امین پیامبر است اگر فقیه نباشد حصن و محافظی برای اسلام نیست.

وی با اشاره به اینکه پیامبران علاوه بر اینکه مبشر و منذر هستند مجری دین خدا هم هستند گفت: فقیه این منصب رسول خدا را بر عهده دارد یعنی پیامبر هر منصبی که در ابلاغ و ترویج دین داشته است در حکومت دینی برای فقیه هم هست.

امام جمعه خوانسار ادامه داد: فقها حافظ دین مردم هستند اگر قرار است دین در جامعه خدشه دار شود فقیه نمی گذارد، هرچند کشته شود مثل پیامبر و جانشینان پیامبر و فقیه بشیر و نذیر و سراج منیر است، همانگونه که اگر پیامبر نبود ما همه در ظلمت بودیم.

وی تاکید کرد: بنابراین فقیه نقش عظیمی در حراست از دین دارد، این همه ائمه و فقها بخاطر ماندگاری  دین اسلام به شهادت رسیدند، حضرت زهرا(س) برای دین داری شهید شدند، پس در تاریخ هر چه شهید و شهادت است بخاطر حفظ دین اسلام بوده است.

حجت الاسلام خواجه کریمی با اشاره به اهمیت  جذب حداکثری و احساس خطر برای نوجوانان و جوانان در جامعه از طلاب خواست که به فعالیت پیرامون جذب جوانان به حوزه های علمیه اقدام نمایند و برای آینده های حوزه برنامه بریزند به گونه ای که گذشتگان ما این کار را کردند.