کد مطلب: 40359 تعداد بازدید: ۲۹۰

برگزاری نشست اخلاقی-پژوهشی با موضوع آسیب شناسی روابط خانوادگی و تاثیر رسانه بر آن در مدرسه علمیه الزهرا س فریدن

سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۱۷:۳۵
نشست اخلاقی، پژوهشی با موضوع آسیب شناسی روابط خانوادگی و تاثیر رسانه بر آن با حضور طلاب و اساتید در سالن اجتماعات مدرسه علمیه الزهرا(س) فریدن برگزار گردید.

حجت الاسلام والمسلمین مالک اکبری، مبلغ و استاد حوزه و دانشگاه در این نشست گفت: فضای مجازی مجموعه ای از ارتباطات درونی انسانها  از طریق رایانه  و وسایل مخابراتی بدون در نظر گرفتن جغرافیای فیزیکی است.

وی با اشاره به نفوذ دشمن در بین قشر جوان گفت: دشمنان اسلام به این نتیجه رسیده اند که از طریق تحریم اقتصادی و تهاجم فرهنگی نمی توانند تاثیر چندانی داشته باشند.

مبلغ و استاد حوزه و دانشگاه ادامه داد: دشمنان برای به ثمر رساندن اهداف شوم خود تلاش می کنند تا پایه های اعتقادی شیعیان به خصوص قشر جوان را متزلزل کنند.

وی خاطر نشان کرد: دشمنان می دانند که مسلمانان کارهای خود را بر اساس دو اصل اعتقادی قیام سرخ امام حسین (ع) و قیام سبز مهدوی انجام می دهند .

حجه الاسلام اکبری گفت: دشمن برای تضعیف روحیه مردم نسبت به مسائل اعتقادی از طریق فضاهای مجازی اقدم به ارسال متن هایی با مضمون های مختلف نموده است.

استاد حوزه و دانشگاه در ادامه مزایای فضای مجازی را فرا مرزی بودن آن، جذابیت و تنوع، سریع و ارزان، دستیابی آسان به آخرین اطلاعات، تصور مخفی نمودن جرم و عدم وابستگی به زبان خاص عنوان کرد.

وی در ادامه معایب فضای مجازی را افزایش دو برابری اختلال در خواب، ابتلا به افسردگی، ابتلا به خشونت طلبی و هرزه گویی، اعتیاد اینترنتی اعم از دیدن عکسها و فیلمهای اینترنتی دانست.  

حجه الاسلام اکبری در پایان خاطر نشان کرد: حضور در فضای مجازی و استفاده از ابزارها و امکانات متنوع آن برای خانواده و فرزندان امری اجتناب نا پذیر است، پس چه خوب است قبل از آنکه فرزندان را تنها و بدون آمادگی در این فضا ها رها کنیم  فرصت ها و تهدیدات فضای مجازی را خوب بشناسیم تا بتوانیم فرزندان را در این مسیر هدایت کرده و از افتادن آنان در بیراهه ها جلوگیری نماییم.