کد مطلب: 40342 تعداد بازدید: ۱۶۱

برگزاری همایش علمی پژوهش نقش والدین در تربیت جنسی فرزندان

سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۱۸:۳۷
مشاور خانواده گفت: والدین نسبت به نوجوان خود باید آگاهی همراه با دغدغه داشته باشند و بتوانند نوجوان را پرستاری کنند نه اینکه نگهبانی او را بدهند، مثل یک پرستار که مهربانانه و با آگاهی در کنار مریض قرار می گیرد.
معاونت پژوهش مدرسه علمیه الزهرا(س) دهاقان اقدام به برگزاری همایش علمی –پژوهشی با عنوان نقش والدین در تربیت جنسی فرزندان با حضور کلیه مادران دبیرستان های سطح شهر و روستاها و طلاب مدارس علمیه دهاقان وشهرضا نمود.زهرا زاهدی پور، مشاور مدرسه علمیه اصفهان با تاکید بر اینکه باید والدین نسبت به فرزندان شناخت داشته باشند تا بتوانند ارتباط برقرار کنند و با این ارتباط تعامل ایجاد کنند گفت: والدین در سرنوشت فرزندان خود خیلی موثر هستند.
 

وی گفت: روانشناسان می گویند یکی از عوامل خراب شدن تربیت نوجوانان والدین هستند پس در این زمینه آگاهی باید همراه با دغدغه باشد و نوجوان را باید پرستاری کرد نه نگهبانی مثل یک پرستار که مهربانانه و با اگاهی در کنار مریض قرار می گیرد.

زاهدی پور تاکید کرد: نوجوان به سه طریق خود را تخلیه می کند خواب زیاد، خوراک زیاد و تخلیه انرژی جنسی که نقش مراقبتی والدین در این زمینه باید به صورت غیر مستقیم باشد.

کارشناس خانواده تصریح کرد: تغییرات شناختی نوجوان که شامل تغییر در بینش و افکار نوجوانان که رشد انتزاعی پیدا می کنند تا قبل از مثال ها استفاده می کرد ولی الان تفکر به معقولات رخ می دهد، گسترش دامنه تخیلات که شامل ترس از بلندی –تاریکی ها و تنهایی می باشد که ممکن است نوجوان را فلج کند و افزایش دامنه شک و تردید که در این زمینه والدین باید قدرت تجزیه وتحلیل داشته باشند و از متخصصان و مشاوران متعهد استفاده کنند.

وی در ادامه افزود: تغییرات عاطفی شامل به اوج رسیدن احساسات و عواطف مثبت و منفی، ارزش گذاری به وسایل شخصی، بدبین بودن به زندگی کم و زیاد شدن دامنه نگرانی ها نسبت به آینده است و  تغییرات رفتاری که شامل مد گرایی و تقلید گرایی است و  در این زمینه والدین باید به فرزندان خود الگوی معقول و مشروع ارائه دهند.