کد مطلب: 40281 تعداد بازدید: ۱۸۱

عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین ع

حضرت زهرا مظهر اسلام کامل و مجسم است

یکشنبه ۲۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۳:۵۶
برگزاری نشست فرهنگی در مدرسه علمیه النفیسه اصفهان

نشست فرهنگی با موضوع برترین الگوی ولایتمداری حضرت زهرا(س) با حضور طلاب  و اساتید و سخنرانی آقای محمد حسین رجبی دوانی عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین ع  در مدرسه علمیه النفیسه اصفهان برگزار شد.

محمد حسین رجبی دوانی سخنان خود را با ذکر این حدیث آغاز کرد و گفت: از امام کاظم و معصومین ع  روایت شده که اسلام بر پنج پایه ی نماز، روزه، حج، زکات، و ولایت استوار استو می دانیم که خداوند در چهار مورد اول  برای مومنان تخفیف قائل  شده در تنها چیزی که خداوند تخفیفی نداده ولایت است و آن عنصری که باعث قبولی اعمال می شود اعتقاد به ولایت است.

وی خاطر نشان کرد: حضرت زهرا س  یادگار پیامبر در چندین عرصه برای دفاع از ولایت حضور داشته و سند محکمی در دفاع  از ولایت است و هنگامی که غاصبان، ولایت را  غصب کردند حضرت فاطمه س به همراه  حضرت علی ع  بر در خانه اصحاب با سابقه پیامبر حضور یافتند تا با آنان اتمام حجت کنند و این روایت در کتب شیعه و سنی نقل شده است.

رجبی دوانی به عرصه دیگری از حضور حضرت زهرا س  اشاره نموده و گفت: مورد دیگر که خیلی عجیب و بسیار مهم است زمانی است که غاصبان ولایت عدم بیعت شیعیان امیر المومنینع با ایشان و محروم نمودن خاندان رسول خدا از پشتوانه مادی مالی و اقتصادی را مشاهده کردند به عنوان نمونه عواملی توسط ابوبکر به سرکردگی رفیق نزدیکش ابوعبید جراح به فدک فرستاده و افرادی که از سوی حضرت زهرا آنجا کار می کردند را اخراج نمودند و فدک را این چنین اشغال و غصب کردند.

عضو هیأت علمی دانشگاه امام حسین اضافه کرد: حضرت زهرا مظهر اسلام کامل و مجسم  است و ایشان فدک را  با تمام درآمدش در اختیار  داشتند اما ذره ای از آن  را برای خودشان خرج نمی کردند و همه را در راه  خدا صدقه می دادند. اما باید مقابل غصب آن بایستد و این ایستادن ایشان ظاهر قضیه بود.

وی با توجه به خطبه عظیم حضرت زهرا گفت: ایشان می فرمایند: فدک ارزانی شما باد و این نشان از آن دارد که در عین ایستادن در مقابل ظلم این خطبه دفاع از ولایت است که به غلط به فدکیه معروف شده است.