کد مطلب: 40115 تعداد بازدید: ۱۶۶

برگزی نشست تربیتی در مدرسه علمیه زینب کبری س اردستان

پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۵۷:۴۴
نشست تربیتی با موضوع تاثیر رابطه با نامحرم در زندگی با حضور طلاب، اساتید و کادر مدرسه و سخنرانی حجت الاسلام شهباز مشاور تربیتی در مدرسه علمیه زینب کبری(س) اردستان برگزار شد.

حجت الاسلام شهباز در ابتدا در تعریف شهوت چنین گفت:شهوت هر عملی که مورد علاقه و اشتهای نفس باشد را می گویند و کسی که به لذات دنیوی مشغول شود از لذات ملکوتی و در واقع از هدف اصلی باز می ماند .

وی بیان کرد:شهوت و امیال نفسانی دوگونه است که بعضی از آنها حلال و بعضی حرام هستند و باید مراقب باشیم که حتی در شهوت حلال هم افراط نکنیم چرا که افراط در شهوت های حلال نیز موجب ایجاد مشکلاتی می گردد.

حجت الاسلام شهباز در ادامه با تاکید بر آیات قرآن  و روایات در مورد حرمت دوست پنهانی داشتن گفت: ما باید مراقب خطوات شیطان و سیاست گام به گام شیطان باشیم چرا که آسیب های گناهان برای مذهبی ها بسیار بیشتر است.

وی  به 20 مورد از  آسیب های رابطه با نامحرم اشاره و تصریح کرد: رابطه با نامحرم همانند جویدن آدامسی است که بعد از جویدن و تمام شدن شیرینی آن را بیرون انداخته و ارزشی ندارد و تنها ضربه های جبران ناپذیری از آن باقی می ماند.

حجت الاسلام شهباز فروپاشی بنیان خانواده ها را یکی از آسیب های رابطه با نامحرم دانست و گفت: همان گونه که می دانید روابط با نامحرم سبب ایجاد سوء ظن بین زن و شوهر شده و اعتماد طرفین را دچار ضربه می کند و در ادامه مشکلات روحی و روانی زیادی برای طرفین بخصوص برای خانم ها به وجود می آورد.

وی در پایان نیز به معرفی کتب و سایت های معتبر در این زمینه اشاره نمود و بر سالم سازی محیط  زندگی و توجه به نسل جدید تاکید کرد.