کد مطلب: 40112 تعداد بازدید: ۱۷۳

برگزاری مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا س ، در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون سشاهین شهر

پنجشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۹:۱۰
مراسم عزاداری حضرت فاطمه زهرا (س) ، در مرکز تخصصی تفسیر و علوم قرآنی نرجس خاتون (س) شاهین شهر با سخنرانی و مرثیه خوانی حجت الاسلام و المسلمین محمود رحیمی، استاد اخلاق حوزه برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین رحیمی گفت: از امام صادق (ع)پرسيدند چرا فاطمه(س) را فاطمهناميدند؟ فرمود: بدین جهت که حضرت فاطمه (س) از سه جهت فضلی،دین و حسب و نسب از ساير مخلوقين جدا هستند.

وي بیان کرد: فاطمه زهرا (س) از جهت عظمت و مقام نسبت به ديگران متفاوت است لذا بر معناي ديگر فاطمه (س) مي گويند: «فطم الخلقعن كنه معرفتها» مردم عمق معرفت و عظمت فاطمه(س)را نتوانستند بشناسند.

استاد اخلاق حوزه افزود: در روايات آمده است که تمام انبياء از آدم تا خاتم،همه مأمور شدند ولايت حضرت فاطمه زهرا (س) را بپذيرند، همان گونه كه ولايت امير المؤمنين علي (ع) بر همه واجب بود.

وي تصریح کرد: فاطمه (س)  داراييك نام اما كنيه هاي بسياري همچون ام الحسين، ام الحسن، ام السبطين و ام الكتاب دارند و امام صادق (ع) مي فرمايند: مادرمان زهرا (س) صحيفه اي دارد كه سه برابر قرآن است و يك كلمه از قرآن در آن نيست اماهمه وقايعي كه در قيامت و بعد از قيامت انجام مي شود، همه در كتاب مادرمان فاطمه (س)  موجوداست.