کد مطلب: 39918 تعداد بازدید: ۱۶۳

سیره حضرت زهرا س توجه به آخرت بود

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۳۱:۱۹
نشست اخلاقی با موضوع معیار زندگی فاطمی با حضور حجت الاسلام اکبر عباسی زاده، امام جماعت مدرسه و با حضور جمعی از طلاب در مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه(س) برگزار شد.

حجت الاسلام عباسی زاده، با نگاهی به سیره انتخابی حضرت زهرا(س) بیان داشت: انسان در زندگی با انتخاب های زیادی مواجه است باید توجه شود که حضرت زهراء(س) در انتخاب هایشان در مسیر زندگی چه ملاکی داشتند؟ 

وی با استناد به آیاتی از قرآن ملاک انتخاب برخی انسان ها را دنیا و برخی دیگر را آخرت دانست و گفت: دسته ای از انسان ها هم و غم شان دنیاست و اختیارات و انتخاب شان دنیوی است و دسته ای از آن ها ملاکشان آخرت است با تتبع در سیره حضرت زهرا(س) هم ملاک  بودن آخرت و سرای جاویدان کاملا مشهود است.

 

عباسی زاده با استناد به حدیث قدسی اظهار داشت:  خداوند به حضرت موسی فرمود: 6 چیز را در 6 چیز قرار دادم ولی مردم به اشتباه در جای دیگر به دنبال آن هستند: من راحتی را در بهشت قرار دادم ولی مردم در دنیا دنبال آن می گردند، حضرت زهرا(س) خواستگاران ثروتمندی داشتند در صورتی که انتخاب ایشان امیر المؤمنین (ع) بود.

وی به فراز دیگر حدیث اشاره کرد و عنوان داشت: من خدا رأفت و عظمت را در تواضع قرار دادم در حالی که مردم در تکبر خواستار آن هستند.

حجت الاسلام عباسی زاده بیان داشت: خداوند عزت را در نماز شب قرار داده در صورتی که مردم در خانه سلاطین و ثروتمندان جویای آن هستند.

وی به فراز چهارم حدیث اشاره کرد و اظهار داشت: خداوند بی نیازی را در قناعت قرار داده در حالی که عده ای با قرض گرفتن و دزدی  به دنبال آن می گردند و هیچ وقت به آن دست پیدا نمی کنند.

استاد حوزه در ادامه به فراز پنجم حدیث استناد کرد و گفت: خداوند علم را در گرسنگی و تلاش قرار داده و حال آن که مردم در سیری به دنبال آن هستند.

وی در پایان عنوان داشت: خداوند اجابت دعا را در لقمه  حلال قرار داده در صورتی که مردم در قیل و قال و زاری به دنبال آن هستند.