کد مطلب: 39908 تعداد بازدید: ۲۱۵

نشست فصلی مدیران مدارس علمیه خواهران اصفهان برگزار شد

سه شنبه ۱۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۲:۴۵
نشست فصلی مدیران مدارس علمیه خواهران اصفهان با حضور حمیدرضا شیرانی مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره)استان اصفهان، حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم ملكی رئیس جامعه المصطفی واحد اصفهان، حجت الاسلام کمساری معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر اثار امام خمینی(ره)در ساختمان مدیریت حوزه علمیه خواهران این استان برگزار شد.

در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان ضمن عرض تسلیت ایام شهادت حضرت فاطمه الزهرا(س) به بیان روایاتی در مورد فضایل حضرت زهرا(س) پرداخت و گفت: پیامبر (ص) فرمودند: «یا فاطمة من صلی علیک غفر الله له، و الحقه بی حیث کنت من الجنة;ای فاطمه! هر کس بر تو صلوات بفرستد خداوند او را می آمرزد و در هر جای بهشت که باشم وی را به من ملحق سازد.»

 وی با بیان اینکه حضرت زهرا(س) خیر نساء المومنین است گفت:  همه خوبیها در وجود مبارک حضرت فاطمه زهرا(س) جمع شده است و باید خوبیها را از وجود مبارک ایشان بگیریم.

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان گفت: حضرت زهرا سلام الله عليها يك افتخار است براي همه عالم، نه فقط براي شيعه، نه فقط براي عالم اسلام، نه فقط براي ائمه طاهرين (ع)، بلكه آن حضرت براي پدر بزرگوارش نيز مايه سربلندي و افتخار به شمار مي‌رود.

وی تصریح نمود: حضرت زهرا (س) از نظر حسب و نسب داراي درجات رفيعي بوده است. شما نمي‌توانيد يك خانمي پيدا كنيد كه اين قدر از نظر نسب، والا و نوراني باشد. ايشان پدري دارد مثل پيامبر اكرم كه خاتم الانبياء بود. پيغمبري كه همه پيامبران به وجود او افتخار مي‌كردند، وجود مباركي كه خود خداوند متعال به او افتخار مي‌كند و نظيرش در عالم وجود نيامده و نخواهد آمد. حضرت صديقه طاهره مادري دارد مانند حضرت خديجه كه در مورد ايشان هم بايد بگوييم يك افتخار براي همه انسانها و مخصوصاً براي تمامي خانمها مي‌باشد.

در ادامه این نشست حمیدرضا شیرانی  مدیر کل کمیته امداد امام خمینی (ره) استان اصفهان با ارائه  آمار و ارقام افراد تحت پوشش این کمیته را بیان نمود و گفت: وجوه دریافتی از صندوق های صدقات بدون هیچ دخل و تصرفی تماما به مستمری بگیران تحت پوشش تقسیم می شود.

وی افزود: هدف ما رفع مشکلات فکری و فرهنگی مددجویان است که با همت و همکاری مدیران مدارس علمیه و اعزام مبلغین توانمند در این جهت محقق می گردد.

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم ملكی رئیس جامعه المصطفی واحد اصفهان با قرائت سوره والعصر توضیحاتی در خصوص این سوره بیان نمود و گفت قرآن کتاب زندگی است و چرا ما فقط در عزاداری ها قرآن می خوانیم ؟ دنیای امروز با ایران مخالف است برای اینکه ایران قرآن را محقق نموده در تمام ابعاد زندگی به کار می بندد و شما سربازان مکتب حضرت زهرا(س) غیر از خودسازی، مشغول دگر سازی هم هستید وقتی مسئول مدرسه شدید باید اهل صبر و اهل حق باشید و دیگران را به آن توصیه کنید.

وی افزود: جهاد شما چادر شماست و حضرت زهرا(س) دفاع از حریم ولایت داشت برای همین با او چنین کردند که شنیده اید.

وی در ادامه به ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات جامعه المصطفی در کل دنیا و دستاوردهای که تا کنون داشته پرداخت و گفت: این موسسه یک نهاد و دانشگاه بین المللی با هویت حوزوی است و تا کنون شصت هزار نفر فارغ التحصیل از 130 کشور جهان داشته و هم اکنون نیز چهل هزار نفر مشغول تحصیل از 127 ملیت می باشند و این نهاد در 75 کشور دنیا نمایندگی دارد.

در ادامه حجت الاسلام «علی کمساری» معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر اثار امام خمینی(ره) هدف این موسسه را تنظیم و جمع اوری آثار حضرت امام (ره)، ترویج و نشر اندیشه های حضرت امام (ره) بیان نمود.

وی گفت: تاکید مقام معظم رهبری بر این است که مردم خاصه جوانان با اندیشه های حضرت امام (ره) آشنا شوند و گرنه سیلی سختی خواهند خورد.

معاون فرهنگی، هنری و ارتباطات موسسه تنظیم و نشر اثار امام خمینی(ره) افزود: تحریف اندیشه های امام و غلو در شخصیت ایشان دو خطری است که انقلاب اسلامی را تهدید می کند ما نباید برداشت کاریکاتوری از امام (دره) داشته باشیم و غلو در شخصیت ایشان باعث می شود که جامعه ای که امام (ره) را درک نکرده اند پذیرای اندیشه های امام (ره) نباشند.

وی با بیان اینکه امروزه وظیفه ما این است که از زبان هنر برای ماندگاری این اندیشه استفاده کنیم  و همچنین آموزش مجازی اندیشه امام ره و آشنایی با وصیت نامه امام ره در دستور کار این موسسه قرار گرفته و از اصفهان شروع شده است.

در ادامه نشست از 73 نفر برگزیده استانی و کشوری جشنواره رشد گروهی، بانوی کرامت توسط مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان تجلیل به عمل آمد.