کد مطلب: 39558 تعداد بازدید: ۱۵۰

برگزاری نشست اخلاقی با موضوع آسیب های زندگی طلبگی ومذهبی در مدرسه علمیه الزهرا س فریدن

چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۱:۳۸
نشست اخلاقی با موضوع آسیب های زندگی طلبگی و مذهبیبا حضور دانش آموختگان و مبلغین در سالن اجتماعات مدرسه علمیه الزهرا (س) فریدن برگزار شد.

حجه الاسلام و المسلمین مالک اکبری مبلغ و استاد حوزه و دانشگاه در این نشست گفت: بیشترین اختلاف های بین همسران در این است که تفاوت های یکدیگر را نشناخته اند و بنابراین همدیگر را درک نمی کنند.

وی با اشاره به تفاوتهای جسمی زن و مرد گفت: خداوند مرد را براساس اقتدار آفریده  است و باید دید که مرد چگونه از این اقتدار استفاده می کند و مهمتر از آن اینکه برخورد زن با این اقتدار چگونه است ؟

استاد حوزه و دانشگاه با بیان اینکه زنان در مقابل اقتدار مردان برخوردهای گوناگونی دارند گفت: اولین برخورد جدل است که خانمها در مقابل اقتدار مردان زیاد انجام می دهند و باعث شکسته شدن این اقتدار می شوند و دومین برخورد قهر کردن است که از جدل بدتر می باشد و برداشت مرد از این قهر این است که زن می گوید بود و نبود تو یکی است.

وی گفت: سومین برخورد در مقابل اقتدار مرد گریه زن است که از قهر بدتر می باشد و چهارمین و اقتدار شکن ترین برخورد پرخاش زن می باشد که در این مورد مرد نسبت به زن احساس تامین نمی کند و به دنبال طلاق می رود .

حجت الاسلام اکبری در پایان خاطر نشان کرد: مردهای نمونه با شناختی صحیح از بنیان های جسمی و روانی خود و همسرانشان در عین اقتدار تکیه گاه های مستحکم برای خانواده خود هستند و موجبات زندگی سالم و با نشاطی را برای خود فراهم می کنند و زنان نمونه با شناختی صحیح از بنیانهای جسمی و روانی خود و همسرانشان در زندگی به مرد مقتدر و امن خود تکیه کرده و با رفتار صحیح آسایش را برای خود و خانواده به ارمغان می آورند.