کد مطلب: 39459 تعداد بازدید: ۱۶۲

روحانیون باید در جوانان نفوذ داشته باشند

دوشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۵۴:۴۳
فرماندهی سپاه ناحیه فریدن گفت: باید جوانان را آگاه کرد تا ناپخته عمل نکنند و از مسیر امام و رهبری منحرف نگردند چرا که اگر از این مسیر خارج شوند، بدترین ها را انتخاب می کنند و به نظام اسلام لطمه شدیدی وارد می شود.

سرهنگ احسان سروش، فرماندهی سپاه پاسداران ناحیه فریدن در نشست سیاسی با موضوع نقش رهبری در پیروزی انقلاب در مدرسه علمیه الزهراء(س)فریدن گفت:دغدغه امروز ما دور شدن از مسیر انقلاب و امام و اسلام حقیقی است، چرا که امروزه دشمنان اسلام با تمام توان تلاش می کنند که جوانان را از این مسیر دور کنند و کاملا مسیر را عوض کنند.

 

وی ادامه داد: با توجه به تاکیدات رهبری باید علمای اسلام و روحانیت در بین قشر جوان نفوذ داشته باشند تا دشمنان اسلام دیگری را برای جوانان تعریف نکنند و همچنان در مسیر صحیح حرکت کنند.

 

سروش اظهار داشت: این دغدغه بزرگی است که متاسفانه در خیلی از جاها رسوخ کرده است و باعث شده که مساجد امروزی خالی باشند و با توجه به گسترش عرفان های کاذب و هجمه های شبکه های اجتماعی که بسیار آسان و ارزان هستند، باعث بالا رفتن فساد در جامعه و افزایش آمار طلاق می باشد که این نشان دهنده این است که جوانان ما ناآگاه و ناپخته قدم در مسیری ناصحیح گذاشته اند.

 

فرمانده ناحیه فریدن در ادامه تصریح کرد: بنا به فرموده امام راحل حفظ نظام از اوجب واجبات است که البته منظور امام از این سخن این نیست که فقط حکومتی تشکیل شود بلکه منظور چیرگی اسلام است نه اسلام آمریکایی که می گوید کاری به جامعه نداشته باشید و فقط در خانه هایتان واجبات را انجام دهید یعنی جدایی دین از سیاست.

 

وی تاکید کرد: باید برای تقویت اعتقادات نسل جوان امروز برنامه ریزی کرد تا با یک تلنگر بیگانگان تسلیم آنها نشوند پس وظیفه روحانیت در این زمینه بسیار خطیر است، چرا که مقام معظم رهبری در جمع روحانیون بارها فرمودند حوزه های علمیه از پاسخ به شبهات عقب مانده اند.

 

سرهنگ سروش خاطر نشان کرد: باید جوانان را آگاه کرد تا ناپخته عمل نکنند و از مسیر امام و رهبری منحرف نگردند چرا که اگر از این مسیر خارج شوند، بدترین ها را انتخاب می کنند و به نظام اسلام لطمه شدیدی وارد می شود.

 

وی در پایان افزود: باید سطح آگاهی و فهم مردم مخصوصا جوانان را بالا برد تا همواره پشتیبان ولایت فقیه باشند چرا که عدم درک درست مردم از حقیقت باعث 25سال خانه نشینی مولی علی(ع) شد لذا تاکید بر این است که نکته های مهم تاریخی و سیاسی ائمه اطهار را برای دیگران بازگو کنیم که می توان در این راستا به کتاب انسان 250 ساله مقام معظم رهبری اشاره نمود که با مطابقت آن با وقایع امروزی می توان راه را از بیراهه تشخیص داد.