کد مطلب: 39334 تعداد بازدید: ۱۵۶

برگزاری کارگاه پایان نامه نویسی در موسسه آموزش عالی مجتهده امین ره اصفهان

شنبه ۷ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۲:۵۹
کارگاه پایان نامه نویسی با هدف آشنایی طلاب در حال تدوین پایان نامه با روش انتخاب موضوع ،توجیه شیوه نامه و نکات ضروری پایان نامه با حضور حجت الاسلام احسان اصولی درموسسه آموزش عالی مجتهده امین(ره) اصفهان برگزار شد.

حجت الاسلام اصولی در ابتدای جلسه ضمن بیان چگونگی انتخاب موضوع و کلی نبودن آن در مورد تبیین موضوع ،اهداف وضرورت وپیشینه موضوع، نحوه ارجاعات و درج پاورقی مطالبی ارائه نمود.

وی ارکان اساسی هر تحقیق را 5 رکن دانسته و بیان کرد: تکراری نبودن،کاربردی بودن، مساله محور بودن ، مورد علاقه بودن ، مطابق تخصص محقق بودن ارکان هر تحقیق است .

وی در ادامه روش تحقیق را به دو صورت بنیادی و کاربردی تقسیم نموده و ادامه داد: چکیده، راهنما و بهترین کار محقق است که در آن  باید به نکات مهم و کلیدی اشاره شود و در ضمن کلید واژه کلمات اصلی و پرکاربرد در تحقیق است که نیاز به تعریف ندارد.

حجت الاسلام اصولی درباره پاورقی چنین گفت:  پاورقی به گونه ای است که باید عناوین جمله نباشد وبه صورت تیتر درج شده و  از علایم ونشانه ها به درستی استفاده شود.

اصولی در پایان ضمن بیان اینکه در ساختار تحقیق باید چینش منطقی ،انسجام و تناسب وجود داشته با شد توضیحات جامعی پیرامون منابع تحقیق،ف هرست منابع و نتیجه و چگونگی فیش برداری ایراد کرده وسپس بحث کاملی در ارتباط با انواع نقل قول ها ارائه داد.