کد مطلب: 38987 تعداد بازدید: ۱۷۱

آیت الله ناصری:

حضرت فاطمه س در همه عالم وجود، نقش دارند

دوشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۶:۱۹
شست اخلاقی با حضور اساتید، کادر و طلاب خواهر مدرسه علمیه علمیه حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد

آیت الله محمد ناصری، استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان، در نشستی اخلاقی با حضور اساتید، کادر و طلاب خواهر مدرسه علمیه علمیه حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد گفت: فضیلت صلوات زیاد است اما کدام قسمت آن از همه زیادتر است؟ در روایات داریم که اگر صلوات را اینطور بگویید ثوابش زیاد است «صلوات ا... و صلوات ملائکته و انبیاء و رسله و جمیع خلق علی محمد و آل محمد و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته».

مؤسس مدرسه علمیه علمیه حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد گفت: طبق روایت معتبر پایه های اسلام بر 5 چیز است و هر شخص مسلمان باید 5 پایه نماز، روزه، زکات،حج و ولایت را داشته باشد تا بتواند سعادتمند و عاقبت بخیر شود.

 استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اینکه پایه و اساس اسلام ولایت است، اظهار داشت: هر کس در منظومه شمسی بخواهد سعادتمند و عاقبت بخیر شود و در قیامت هم نشین ائمه شود باید وِلایت داشته باشد و ولایت به معنای دوستی و محبت ائمه اطهار است و به معنی فرمانبرداری از مراتب حق و به تمام معنی کلمه پیروی از اهل بیت(علیهم السلام) است.

وی گفت: یکی از اهل بیت نبی اکرم(صلی الله علیه و آله)، حضرت زهرا(سلام الله علیها) است که بعد از پیامبر دوش به دوش همسر در عالم امکان قدم می زدند، اما آنکه درعرش و قلم و لوح و کرسی حرف اول را می زند ایشان است.

وی ابراز داشت: مقام و عظمت ایشان نه به واسطه اینکه حضرت زهرا، دختر پیغمبرند و نه به واسطه اینکه مادر حسنین(علیهم السلام)هستند، بلکه به خاطر عظمت و بزرگواری خودشان است.

آیت الله ناصری تصریح کرد: منزل ایشان نیز محل نزول وحی بود و رسول الله فرمودند:من مزد رسالت نمی خواهم هر محبتی که می خواهید بکنید به دخترم حضرت زهرا(س) بکنید.

مؤسس مدرسه علمیه علمیه حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد گفت: اسراری  در اسم حضرت زهرا(س)  وجود دارد، اسم این بزرگوار 5 حرف است که برای هر عددی 2 کمال حضوری و ظهوری وجود دارد.

وی افزود: جمع اعداد اسم حضرت زهرا(س) 81 می شود و طاء در اسم فاطمه حرف وسط است که 9 می شود، آخرین عدد یکی که در جمیع اعداد درایت دارد، یعنی فاطمه نیز در جمیع عالم وجود نقش دارد.

آیت الله ناصری با بیان اینکه شاید این سوال نیز برای شما مطرح شود چطور شد که اسم حضرت در قرآن نیست؟ یادآور شد: حضرت فرمودند: اسم اعظم در کجای قرآن وجود دارد در 70 جای قران هست ولی چه کسی می داند ؟ مخفی است.

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان خاطرنشان کرد: شب قدر مخفی است، نماز وسطی مخفی است، ساعت استجابت دعا مخفی است، اعمال مقبول نزد خداوند مخفی است، خداوند بواسطه عظمت ایشان، اسم شان را مخفیانه در قرآن آورده است همانطور که قبر، مظلومیت و وفات ایشان مخفی است.