کد مطلب: 38668 تعداد بازدید: ۱۷۰

برگزاری نشست مادران حرفه ای در مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه س اصفهان

چهارشنبه ۲۷ بهمن ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۷:۱۷
نشست مادران حرفه ای با موضوع «آموزش مهارت ها تا قبل از 7 سالگی» با حضور دانش آموختگان و مبلغان در مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه(س) اصفهان برگزار شد.

خانم خسروانی کارشناس مرکز مشاوره حوزه های علمیه خواهران با اشاره به اهمیت تربیت فرزند گفت : منظور از تربیت، بستر سازی و فراهم کردن شرایط ویژه برای به فعلیت رسیدن استعدادهای بالقوه فرزندان است و اگر یک رفتار نامناسب از فرزندی سر بزند باید علت آن مشخص گردد.

خسروانی با اشاره به عوامل رفتار نامناسب فرزندان گفت: درگیری والدین، به دنیا آمدن فرزند دوم، رفتار نامناسب اطرافیان، اختلالات والدین عواملی است که منجر به رفتار هایی از قبیل: ناخن جویدن، لجبازی، ترس و شب ادراری در فرزندان می شود و جهت  برطرف نمودن این رفتارها، والدین باید آموزش های لازم را در این زمینه کسب کنند.

کارشناس مرکز مشاوره حوزه های علمیه خواهران با بیان مهارتهای گوناگون به تشریح مهارت شناختی پرداخته و گفت:مهارت شناختی شامل چندین تفکر است که عبارتند از: تفکر دنباله ای که بعضی چیزها دنباله هم است مثل اعداد و شبانه روز؛ تفکر انتزاعی که تصورات و تخیلات در ذهن را در بر می گیرد و تفکر محاسباتی که روال و سیر منطقی حل مسئله را  شامل می شود.

وی در پایان نیز به مهارت دانش و درک مطلب اشاره کرده و گفت: فهم و دریافت اطلاعات مختلف مانند رفتارهای اجتماعی، عذر خواهی و تشکر نتیجه کسب این مهارت است.