کد مطلب: 37362 تعداد بازدید: ۱۷۹

اسلام فرد نادان و جاهل نمی خواهد

دوشنبه ۲۷ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵:۴۴
هادی سیاسی مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) اصفهان گفت: آشنایی با فرهنگ و تاریخ و تمدن اسلامی، تلاش برای تمدن سازی از راه هایی است که ما را از نفوذ دشمن نجات می دهد.

اکرم قربانی از مبلغین و از اعضای هادیان سیاسی مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) در جمع طلاب این مدرسه گفت: اتفاق سال 888 یک فتنه تمام عیار بود، جهل ما نسبت به واقعیت منجر به بروز این حادثه شد، بسیاری از کسانی که بازیگر این حادثه شدند و  در دام  افتادند به خاطر ساده اندیشی شان بود.

 

وی ادامه داد: همیشه در تاریخ اسلام و ادیان الهی عامل نفوذی وجود داشته است، در زمان حضرت موسی(ع) وقتی که ایشان مأمور به این شدند که مدتی در کوه طور بماند، شخصی که با وی و دینش مخالف بود گوساله پرستی را در امت حضرت موسی(ع) رواج داد، در زمان های بعد هم همین اتفاقات مدام تکرار شده است تا زمان انقلاب اسلامی ایران و نهضت خود جوش مردمی ایران هم کم این وقایع اتفاق نیفتاده است و تا امروز و آینده هم ادامه دار خواهد بود.

وی گفت: رخنه دشمن در جبهه حق و ساده لوحی عده ای از مردم باعث به وجود آمدن جریان هایی از قبیل فتنه 88 می شود.

مبلغ مدرسه راهکارهایی را برای جلوگیری از این اتفاقات ارائه داد و گفت: باید افرادی مدام دیدبانی کنند و گوش به زنگ باشند، فرهنگ غرب و نفوذ غرب را بشناسیم، آشنایی با فرهنگ و تاریخ و تمدن اسلامی، نوآوری و خلاقیت، تلاش برای تمدن سازی در راستای عبور از نفوذ از دیگر راه هایی است که ما را از مسأله نفوذ نجات می دهد.

وی افزود: بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب با نهج البلاغه خو بگیریم و در برنامه زندگیمان آن را بگنجانیم حتما حکمت ها و نامه ها و خطبه هایش را بخوانیم که برقراری یک حکومت ناب اسلامی را روشن می سازد و می توانیم پاسخ خیلی از سوالات مان درمورد انقلاب اسلامی کشورمان را از آن بیابیم.

قربانی در پایان گفت: دنیای امروز روی توطئه می چرخد و بر ما طلاب است که شفاف سازی و اطلاع رسانی کنیم.