کد مطلب: 36816 تعداد بازدید: ۱۵۵

برگزاری نشست بصیرت افزایی در مدرسه علمیه ریحانه النبی س خور و بیابانک

سه شنبه ۱۴ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۳:۴۵
به مناسبت 9 دی ، روز بصیرت و میثاق با ولایت نشست بصیرت افزایی با حضور طلاب ، کادر و چند تن از اساتید در مدرسه علمیه ریحانه النبی(س) خور و بیابانک برگزار شد.

حجت الاسلام روح الله توکل معاون تربیتی آموزشی سپاه خور و بیابانک در این نشست ضمن بیان بخش هایی از منشور روحانیت به نقش طلاب و روحانیون در بصیرت و حماسه سازی این روز اشاره کرد.

وی اذعان داشت: در هر نهضت و انقلاب الهی و مردمی علمای اسلام اولین کسانی بودند که بر جبینشان خون شهادت نقش بسته است.

وی در ادامه افزود : برخی روحانیون به سه دسته وابسته ،مقدس نما و تحجر گرا تقسیم می شوند که علیه انقلاب و اسلام فعالیت دارند و مروج اسلام آمریکایی اند.

معاونت تربیتی آموزشی سپاه خور و بیابانک تصریح کرد: استکبار پس ازمأیوس شدن برای نابودی مطلق روحانیت و حوزه ها از دو راه ارعاب و زورگیری و نفوذ برای ضربه زدن استفاده کرد.

وی اولین و مهم ترین حرکت را القای شعار جدایی دین از سیاست دانست.

حجت الاسلام توکل در ادامه گفت: طلاب و روحانیون باید کارهای  اجرایی و قضایی را یک امر مقدس و ارزش الهی بدانند و فقط به فراگیری علوم دینیه اکتفا نکرده بلکه کارهای حکومتی و سیاسی را نیز دنبال کنند و نقش بصیرت افزایی در بین مردم داشته باشند.

وی در پایان با معرفی سه کتاب" رؤیای نیمه شب، قدیس و طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن ، طلاب را به مطالعه بیشتر در زمینه سیاست روز تشویق نمود.