کد مطلب: 36647 تعداد بازدید: ۴۸۶

کارگاه آشنايي طلاب با بهداشت روابط زوجين برگزار شد

یکشنبه ۱۲ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۶:۳۰
مدرسه علمیه فاطميه نجف آباد، با هدف استحکام خانواده ها و آشنايي هر چه بيشتر طلاب متأهل اين مدرسه با مباحث خانواده، اقدام به برگزاري کارگاه آموزشي بهداشت روابط زوجين کرد.

فريبا بردباران، کارشناس مامايي، در اين کارگاه با اشاره به اینکه يکي از معضلات و آسيب هاي امروز  جامعه نحوه ارتباط بين زن و مرد گفت: متأسفانه جامعه حتي در شهرهاي کوچک دچار آسيب هايي شده است که در حال تبديل شدن به يک سونامي است که يکي از اين آسيب ها خيانت هاي زن و مرد به يکديگر در خانواده ها است. 

وي در ادامه بيان داشت: روابط نابهنجار به خصوص در يک جامعه اسلامي هر چند بسيار کم باشد، ولي براي خانواده هاي ما بسيار باعث آسيب و نگراني است که نه تنها يک خانواده بلکه کل جامعه را درگير خواهد کرد. 

بردباران خاطرنشان کرد: يکي ديگر از آسيب هاي موجود، عدم برقراري روابط عاطفي ميان زن و شوهر است که متاسفانه به جاي اينکه محبت را در فضاي خانواده صرف کنند، يا دست به طلاق مي زنند و يا آن را وارد روابط نامشروع مي کنند و حتي شاهد هستيم خانواده هاي مذهبي ما را نيز درگير خود کرده است. 

وي يکي از علل بروز اين آسيب ها را عدم آگاهي بعضي بانوان در زمينه مسائل بهداشت جنسي برشمرد و افزود: بهداشت زناشويي يکي از مسائلي است که براي هر مرد و زني بسيار مهم است که نه تنها باعث سلامت روح و روان فرد باعث سلامت جامعه نيز خواهد شد ولي متأسفانه شاهد هستيم به خاطر تيپ مذهبي در بين ما وجود دارد، از اين مسائل خود را دور نگه مي داريم و همين باعث آسيب به زندگي مي شود. 

کارشناس مامايي، درباره نقش حوزه هاي علميه در فرهنگ سازي در اين زمينه بيان داشت: شما به عنوان مبلغان مذهبي به خصوص درباره بانوان جامعه تلاش و اهتمام بيشتري داشته باشيد با توجه به فراگير شدن شبکه هاي اجتماعي مي توانيد خيلي راحت تر در اين فضا به تبليغ و حتي امر به معروف و نهي از منکر بپردازيد.