کد مطلب: 36402 تعداد بازدید: ۱۷۲

معنویت که جهانیان بسوی آن در حرکتند، از پرتو انقلاب اسلامی ایران است

چهارشنبه ۸ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۳:۱۸
مسئول بسیج دانشجویی اصفهان با اشاره به اینکه عرفان و ایمان انقلاب اسلامی مبتنی بر آموزه های ائمه اطهار(ع) است، گفت: سیاست راهبردی نظام سلطه، سیاست تعامل گرایی در مقابل تقابل گرایی می باشد.

نشست سیاسی با موضوع «چیستی،جایگاه و آرمانهای انقلاب اسلامی، بررسی انتخابات  ریاست جمهوری امریکا» با حضور علیرضا احسان دوست، مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان موسسه آموزش عالی حوزوی مجتهده امین اصفهان برگزار شد.

احساندوست بیان کرد: این ملت برای اجرای احکام خدا قیام کرد، ولی ما اگر مومن نباشیم پای ایمان مان وفادار نباشیم قطعا ضربات جبران ناپذیری خواهیم خورد.

وی افزود: انقلاب اسلامی یک انقلاب صددرصد فرهنگی هست، در مغرب زمین تنها انقلابی که برای خدا و مبتنی بر معنویت و ایمان الهی در میان همه  انقلابها ایجاد شد؛ فقط انقلاب اسلامی ایران است.

 

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان گفت: مچنین متفکران غربی که البته در داخل کشور هم داریم بدنبال این هستند که هویت انقلابی را منکر شوند، تلاش شان این هست که اسلام در حکومت دخالت نکند.

جامعه شناس فرانسوی اقای میشل فوکو می گوید:« انقلاب اسلامی بر چند پایه استوار است: اهل سنت ایران از ابتدا تا کنون مجاهدانه پای انقلاب بودند و شهیدان بسیاری دادند، البته اهل سنت انقلابی نه جریانات سلفی و تکفیری و منحرف.

وی ادامه داد: ساموئل هان پینکتون امریکایی که نظریه پرداز برخورد تمدن هاست می گوید «اسلام پیش از 1979میلادی (سالی که انقلاب در ایران پیروز شد) فقط یک دستور العمل درباره چگونگی رابطه فردی انسان با خدا بود و خمینی آموزه های اسلامی را به نسخه حکومتی تبدیل کرده است، یعنی علاوه بر ارتباط انسان با خدا، خدا را در حکومت، اجتماع و سیاست آورده است.

وی با بیان اینکه در خارج از ایران شناسنامه فرهنگی هویتی ما با نام امام خمینی رقم خورده است تصریح کرد: انقلاب اسلامی ایران مکتب اسلام  را در عالم اجتماع و در عالم حکومت آورد و تشکیل حکومت داد نه تنها برای ایران، بلکه برای بشریت نسخه دارد و به فرمایش امام خمینی(ره) انقلاب ما مقدمه  انقلاب جهانی حضرت حجت(عج) است.

احساندوست بیان کرد: معنویت، اخلاق و ایمانی که مردم جهان بسوی آن در حال حرکتند، از پرتو انقلاب اسلامی ایران است .

مسئول بسیج دانشجویی استان اصفهان با اشاره به اینکه عرفان و ایمان انقلاب اسلامی عرفان مبتنی بر آموزه های ائمه اطهار است اظهار داشت: سیاست راهبردی نظام سلطه و رهبری آمریکا در مقابل انقلاب اسلامی سیاست تعامل گرایی است و تعامل گرایی در مقابل تقابل گرایی می باشد و تقابل یعنی جنگ سخت و بعد از طریق فروپاشی از درون که همان جنگ نرم بود و در حال حاضر تعامل گرایی که تکنیک آن مذاکره ویا همان دیپلماسی می باشد.

وی خطاب به طلاب گفت: تا آنجا که می توانید پای هویت انقلاب اسلامی جهاد کنید، هویت، فرهنگ و مذهب ما تشیع است، تا می توانید راهکار های نفوذ دشمن را ببندید.