کد مطلب: 36380 تعداد بازدید: ۱۷۰

برگزاری نشست سیاسی با عنوان بصیرت افزایی و روشنگری مسائل روز در مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون س دولت آباد

چهارشنبه ۸ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۳۵:۰۴
نشست سیاسی با عنوان« بصیرت افزایی و روشنگری مسائل روز» با سخنرانی سرهنگ «ناصر بهرامی معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه استان اصفهان » با حضور اساتید، کادر و طلاب مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون (س) دولت آباد برگزار شد.

سرهنگ بهرامی با بیان حدیثی از امام صادق ع که ایشان می فرمایند: «العالم بزمان لا یهجم علیهم اللوابس: كسى كه باوضاع زمانش آگاه باشد اشتباهات بر او هجوم نيارد»  گفت: اگر رهبرهای نهضت ها و انقلاب ها مسئولین زمان خود را بشناسند دچار شک و شبهه نمی شوند نمونه واقعی این رهبرها حضرت امام بودن که در نامه ای به گروباچف او را نسبت به وضع زمانش آگاه نمود.

وی افزود : عالم به زمان بودن سبب می شود که اگر در فضای آلوده ای قرار گرفتید نجات یابید .

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه استان اصفهان اظهار داشت : حوزه های علمیه باید 2 نکته اساسی را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی گفت: حوزه های علمیه موتور حرکت اسلام اند و باید با توجه به مقتضیات زمان و بر اساس احادیث و قرآن تولید فکر کنند و اگر این کار را انجام ندهند جامعه دچار شبهات و عقب ماندگی می شود.

معاون سیاسی نمایندگی ولی فقیه استان اصفهان دومین وظیفه حوزه های علمیه را پرورش انسان ها در ابعاد مختلف دانست و گفت: انسان نیاز به تعلیم و تعلم دارد، عالم ترین علما اگر فهم و درک و فکر سیاسی نداشته باشند دشمن با یک آبنبات ترش گرفتارشان می کند زیرا اگر بصیرت نباشد در مواقع خاص دچار گرفتاری شده و راه را نمی توان تشخیص داد.

وی عامل موفقیت کشوری ها را پیشرفت در علم و فناوری، تقویت اقتصاد و فرهنگ دانست و گفت: اگر اسلام ناب محمدی سرلوحه کار همه ما قرار گیرد آسیب پذیری کم می شود.