کد مطلب: 36128 تعداد بازدید: ۱۳۹

علم انسان بی تقوا، همچون اسلحه است

امام جمعه موقت اصفهان گفت: انسان منهای علم و ایمان، وحشی ترین موجود روی زمین است و با تحصیل علم و تقوا انسان از نردبان کمال بالا می رود.

یکشنبه ۵ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۵:۳۶:۱۲
مدرسه علمیه صالحات فولادشهر نشست اخلاقی با حضور حجت الاسلام مجتبی میردامادی، امام جمعه موقت اصفهان برگزار کرد.

حجت الاسلام میردامادی، مقام و ابعاد ارزشی انسان را در جانشینی خداوند بیان کرد و گفت: خداوند به ملائکه فرمود«من می خواهم انسان را در زمین جانشین قرار بدهم» جانشین یا معاون خدا یعنی کسی که بعد از او حرف اول را بزند، لذا ملائکه تعجب کردند و گفتند ما تو را تقدیس و پرستش می کنیم منظورت از خلق انسان چیست؟ موجودی که خداوند می خواهد بیافریند یک موجود خاکی و مادی است و در حال جنگ و خونریزی است و دارای تنازع بقاء و درگیری و صفات خودخواهی و خودپسندی می باشد. پس چرا خداوند اراده کرده انسان را بیافریند؟

وی ادامه داد: خداوند چه جوابی به ملائکه فرمود؟ گفت من چیزی را می دانم که شما نمی دانید» شما فقط خونریزی در جنگ او را می بینید، من انسان هایی مثل علی(ع)، حسین(ع) و قهرمانان تقوا و  ایمان را می بینیم. رمز کار چیست؟

 

امام جمعه موقت اصفهان با بیان اینکه همه ما دلمان می خواهد خلیفه الله باشیم نه مفسد فی الارض افزود: خداوند اسرار و علوم را به آدم آموخت شما چه می دانید از آنچه که آدم می داند؟ لذا اگر انسان منهای علم و ایمان شد وحشی ترین موجود روی زمین است، وقتی علم آمد، انسان از نردبان کمال بالا می رود صاحبان علم درجات خاصی برایشان منظور شده است.

وی تصریح کرد: خدا شما طلاب  را دوست داشته و دارای سرشت مقدس بودید خداوند این توفیق را به شما داده است و در راه کسب دانش و علم کوتاهی نکنید که اوجب واجبات درس خواندن است منتها درس خواندنی که منهای معرفت و دین باشد ارزشی ندارد.

 امام جمعه موقت اصفهان افزود: علم به دست انسان بی تقوا، اسلحه است، از خدا بخواهید خداوند ایمانتان را قوی کند و این ایمان را روز به روز در درونتان قوی کنید، علم نوری است که در قلب هرکس خدا بخواهد می تابد.

وی در پایان طلاب را مورد خطاب قرار داد و گفت: شما افسران ارتش امام زمان(عج) هستید از نظر اخلاقی کاری کنید که اطرافیان شیفته شما شوند، ببینید چگونه می توانید دیگران را هدایت کنید، به خدا توکل کنید و عبادت به وقت داشته باشید سعی کنید زنانی شوید که در خانه اجتهاد می کنند و فتوا می دهند.