کد مطلب: 36118 تعداد بازدید: ۲۷۴

بيانيه مديريت حوزه‌ علميه خواهران استان اصفهان در گراميداشت حماسه 9 دي

بيانيه مديريت حوزه‌ علميه خواهران استان اصفهان در گراميداشت حماسه 9 دي

یکشنبه ۵ دى ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۹:۲۵
9 دي سند ماندگار بيعت مجدد با رهبري، ولايت فقيه و تبلور آرمان هاي والاي انقلاب اسلامي است.

مقام معظم رهبری امام خامنه‌ای (مدظله العالی):

نهم دى را همین جوان ها، همین نسل سوّم انقلاب به راه انداختند؛ آن حادثه ى عظیم را به وجود آوردند؛ آن سیلى محکم را به صورت کسانى نواختند که سعیشان این بود که مسیر حرکت اسلامى را با ایجاد فتنه منحرف کنند؛ این کار را چه کسى کرد؟ جوان ها کردند، نسل سوّم انقلاب کردند.

نه دی 1388روز تجدید میثاق امام و امت است.  روزی که ایمان در مقابل مصلحت اندیشی های سیاسی، رژه با صلابتی را به نمایش گذاشت. روز پیشی گرفتن امت با بصیرت از خواص بی بصیرت است.

 9دي اوج ولايتمداري و غيرتمندي ملت ايران بود و مي توان گفت عشق ملت قهرمان ايران به امام راحل را ثابت کرد. 9 دي سند ماندگار بيعت مجدد با رهبري، ولايت فقيه و تبلور آرمان هاي والاي انقلاب اسلامي است.  راهپيمايي 9 دي بزرگ ترين و تاريخي ترين راهپيمايي در تاريخ انقلاب اسلامي بود که عشق ملت ايران به امام(ره)، رهبر و انقلاب اسلامي را براي هميشه تاريخ به جهانيان ثابت کرد.

آری نه دی را می توان تجلی ایـمان انقلابی دانسـت و به ضـرب قاطع می توان ملت ایـران را مصداق این حدیث از پیشـوای مولای  متقیان حضرت علی (ع) دانست که می فرماینـد:

الاْيْمانُ مَعْرِفَةٌ بِالْقَلْبِ، وَ اِقْرارٌ بِاللِّسانِ، وَ عَمَلٌ بِالاْرْكانِ

ايـمـان مـعـرفـت اسـت از روى دل ، اقـرار اسـت بـه زبـان و عمل است به اركان (اعضا و جوارح)( نهج البلاغه ، ح 218، ص 1186)

در شرایط حاضـر  همه باید مطیـع و فرمانبـردار ولایت بـوده و دست به این ریسمان مستحکم الهی ببریم و دوشادوش یکدیگر در برابر یزیـدیان زمان، مستکبرین و فـرعون‌های عصر مدرن بایستیم که پیروزی نهایی در افق پیش روی ما قرار دارد و درخشش آن، هر چشم حق طلبی را به خود خیره می‌کند.

مـدیریت حـوزه علمیه خواهران استان اصفهان، ضمن گرامی داشت یاد و خاطره حماسه بصیرت و ولایتمداری ملت بزرگ ایـران در  9 دی سال 88 ، مدیـران ؛ اساتید و طلاب مدارس علمیه را به حضـور در مراسـم های ایـن روز بـزرگ و برگـزاری هرچه با شکـوه تر  این حماسـه عظیـم دعوت می نماید؛ امیـد است همه ما همـواره در راه اسلام، ولایت توأمان با بصیـرت گام بـرداریم تا إن شاء الله زمان ظهـور حضـرت مهدی صاحب الزمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) در رکاب ایشـان باشیم و مصداق مستشهدین بین یدیه بشویم.