کد مطلب: 35635 تعداد بازدید: ۱۷۳

برگزاری نشست اخلاقی ویژه عموم مردم شهر توسط مدرسه علمیه کوثر تیران

دوشنبه ۲۹ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۷:۰۵:۳۴
نشست اخلاقی با حضور اساتید، کادر، طلاب و عموم مردم شهر از سوی مدرسه علمیه کوثر تیران در مهدیه این شهر برگزار شد.

غلامرضا مظاهری معاون نیروی انسانی فرماندهی نیروی انتظامی نجف آباد در رابطه با آسیب های شبکه های اجتماعی اذعان داشت: بهترین راه برای جلوگیری از آسیب های شبکه های اجتماعی، آشناسازی خانواده ها با تهدید ها و فرصت های این شبکه ها می باشد.

وی گفت: اگر به یک مرد آموزش دهیم، فقط یک مرد آموزش دیده است، ولی اگر به یک زن آموزش دهیم، در واقع به یک نسل آموزش داده ایم. مادران باید به فرزندانشان آموزش های لازم در رابطه با شبکه های اجتماعی را بدهند، زیرا دشمن برای بچه ها از طریق جنگ نرم نقشه ها ی فراوانی دارد.

معاون نیروی انسانی فرماندهی نیروی انتظامی در ادامه افزود: شبکه های اجتماعی مشکلات عدیده ای را به وجود می آورند، ازجمله اینکه : ارتباطات کلامی خانواده ها با یکدیگر را کم می کند، اعتیاد اینترنتی و مجازی برای شخص پیش می آورد و 43درصد از طلاق ها و فروپاشی خانواده ها به دلیل استفاده بیش از حد از اینترنت و شبکه های اجتماعی می باشد.

وی آسیب های فضای مجازی را جاسوسی اطلاعات شخصی افراد توسط این شبکه ها و ایجاد مشکلات روحی مانند انزوا و افسردگی به دلیل استفاده بیش از حد عنوان کرد.

معاون نیروی انسانی اذعان داشت که دویست هزارنفر معتاد به مواد اینترنتی وجود دارد، به این معنا که غربی ها آهنگ هایی را می سازند که تاثیرش همانند تاثیر شیشه و دیگر مواد روان گردان بر روی اشخاص  می باشد.

مظاهری اظهار داشت: تغییر روش های اجتماعی و تغییر سبک زندگی همه از آسیب های شبکه های اجتماعی می باشد.

وی در پایان توصیه هایی در رابطه با کنترل فرزندان در استفاده از شبکه های اجتماعی به والدین نمود.