کد مطلب: 34519 تعداد بازدید: ۱۵۵

به مناسبت اربعین حسینی

همایش پیاده روی طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه س فلاورجان

چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۴۸:۰۳
همایش پیاده روی طلاب مدرسه علمیه حضرت فاطمه(س) فلاورجان از مدرسه تا آستان مقدس امامزاده زیدبن حسن بن ابیطالب (علیه السلام) فلاورجان همزمان با اربعین حسینی برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد خلیلی مسئول دارالقرآن آموزش و پرورش فلاورجان در صحن امامزاده به ایراد سخنرانی پیرامون همایش پیاده روی اربعین پرداخت .

حجت الاسلام خلیلی به آثار معنوی ، اجتماعی و سیاسی پیاده روی اربعین اشاره کرد و گفت: امام باقر(ع) فرمودند: «اگر مردم می دانستند چه چیزی در زیارت امام حسین (ع) است از شوق این زیارت می مردند و از حسرت اینکه به زیارت نرفتند جان می دادند.»

 وی آثار اجتماعی اربعین را اتحاد بر محور ولایت عنوان نمود و گفت: در پیاده روی اربعین همه در پرتو ولایت نسبت به هم دیگر ایثار و گذشت دارند، زیارت اربعین به ما یاد می دهد که باید در راه امام زمان (عج) قدم برداریم .

حجت الاسلام خلیلی مهمترین بعد پیاده روی اربعین را بعد سیاسی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه دشمن ترس عجیبی از شیعه دارد حماسه عاشورا و اربعین  این ترس را چند برابر می کند چرا که وقتی دشمن  این خیل عظیم را می بیند ترسش چند برابر می شود و نتیجه آن باعث حفظ امنیت جهانی می شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم فرهنگ ولایت را همانند فرهنگ عاشورا همگانی کنیم  یعنی  همه دست به دست هم بدهیم و بگوییم اگر بندگی، گذشت، امنیت، ایثار را می خواهید باید سرباز امام زمان باشید و این با فرهنگ سازی میسر می شود.