کد مطلب: 34019 تعداد بازدید: ۱۴۵

برگزاری کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با نشر و انتشارات و کتب تربیتی کودک از سوی مدرسه علمیه الزهراء س فریدن

سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۴۵:۴۷
کارگاه آموزشی با موضوع آشنایی با نشر و انتشارات و کتب تربیتی کودک با حضور طلاب مدرسه علمیه الزهراء(س) فریدن برگزار شد.

لیلا زمانی مدیر مسئول نشر نهال فریدن گفت : نشر نهال  از سال 1384کار خود را شروع کرده وحدود 50 عنوان کتاب به چاپ رسانده که اکثر آن در رنج سنی کودک است و حدود 14جلد کتاب کودک و 6 دایرة المعارف علمی در دست چاپ است.

وی در ادامه گفت: برای انتشار کتاب باید مراحلی را طی کرد ابتدا مجموعه ی گردآوری شده توسط مولف به ناشر تحویل داده می شود و ناشر یک نوع بازنگری نسبت به نوشته ی مولف انجام می دهد که آیا قابلیت چاپ دارد یا خیر؟ بعد از بازنگری اگر قابلیت چاپ داشت مراحل تایپ و صفحه آرایی و طرح روی جلد کتاب توسط ناشر انجام می شود. در مرحله ی بعد مشخصات نویسنده گرفته و به وزارت ارشاد و کانون کتاب داده می شود تا شماره شابک برای کتاب مشخص شود.

خانم زمانی در ادامه به جایگاه کتاب مخصوصا کتب تربیتی در بین مردم پرداخت، مخصوصا اینکه کار کتاب کودک با محتوای تربیتی می تواند پیامهای  تربیتی را در قالب شعر راحت تر و تاثیر گذارتر به کودکان انتقال دهد.

وی گفت: برخی شبهات مطرح می شود که: برنامه های تلگرام یا.... گرایش به کتاب را کم کرده و ارزش کتاب را از بین برده است اما باید گفت هنوز کتاب معتبرترین و تاثیر گذارترین وسیله ی تربیت است به شرط آنکه محتوای خوبی داشته باشد پس چاپ کتاب مهم نیست بلکه محتوای کتاب مهم است.

خانم زمانی در پایان خاطر نشان کرد: به معرفی  برخی از کتب کودک منتشر شده و دلیل چاپ  و پیام ها ومحتوای آنها در نشر نهال پرداخت .