کد مطلب: 33535 تعداد بازدید: ۱۷۵

مشاور و استاد مدرسه علمیه فاطمه الزهراءس اصفهان

بهترین مزاج، مزاج دموی است.

یکشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۰:۴۹:۱۱
خانم پروین اختریان مشاور و استاد مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) در جمع طلاب این مدرسه عواملی که بر مزاج انسانها تأثیر گذار هستند را برشمرد و گفت : برخی عوامل مانند تغییر فصول، اقلیم ، سن افراد، ساعات شبانه روزی، جنسیت افراد، عوامل فطری و...بر مزاج انسانها تأثیر گذارند وطبع آنها را تغییر می دهند.

وی در ادامه مزاج انسانها را به بلغمی ، سودایی ،صفراوی و دموی تقسیم کرد وبرای هرکدام از این مزاجها ویژگی های ظاهری،اخلاقی وعاطفی ومعنوی و.... رابیان نمود و گفت : هر انسان بنابراین که دارای یکی از این مزاجها می باشد با دیگری تفاوت دارد.

مشاور حوزه در ادامه خاطر نشان کرد: افراد صفراوی مزاج خوابشان سبک است،پرانرژی هستند سریع با دیگران  زود پرخاشگر می شوند ولی زود هم آرام می شوند. اهل تغییر دکوراسیون هستندو...

وی خاطر نشان کرد: بهترین مزاج، مزاج دموی است زیرا این مزاج حد اعتدال مزاج هااست،سعی کنیم خود را به این مزاج پیش ببریم.

خانم اختریان ویژگی های اجتماعی افراد دموی مزاج را برشمرد وگفت: این افراد روابط اجتماعی بالایی دارند، باهمه ارتباط برقرار می کنند،اهل کار خیر هستند و پر انرژی و جمع گرا هستنداهل دوستی با دیگران می باشندو در مشکلات کمتر شکست می خورند.

وی  در پایان متذکر شد: اهمیت شناخت مزاج ها بسیار زیاداست ،انسان باید حتی در امر ازدواج و انتخاب همسر این مورد را در نظر بگیرد زیرا امکان دارد دو فرد با دو مزاج مخالف (که ویژگی های خاص خود رادارند) با هم ازدواج کرده لذا نتوانند با هم ودرکنار هم زندگی کنند و در مسیر زندگی با مشکل روبرو می شوند. چه بسا خیلی از موارد طلاق واختلاف به خاطر عدم سنخیت مزاج آنهاست ،زیرا همانگونه که ذکر شد هر فردی با توجه به طبعش ویژگی های رفتاری خاص خود را دارد.