کد مطلب: 33436 تعداد بازدید: ۱۴۰

برگزاری نشست اخلاقی در مدرسه علميه فاطمه الزهرا س اصفهان

شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۵۰:۱۶
استاد اخلاق اظهار داشت: بنابر روایت اگر انسان سه چیز را در زندگی رعایت کرد هرگز پشیمان نمی شود و سه شخص هستند که اگر زیر خاک باشند برایشان بهتر است.

به گزارش روابط عمومی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان٬ حجت الاسلام حسین مرتضوي پناه استاد اخلاق و مبلغ در جمع طلاب و اساتيد مدرسه علميه فاطمه الزهراء(س) اصفهان گفت: ماه صفر ماه حزن و اندوه است، زیرا شهادت پیامبر اکرم(ص) در این ماه است و یکی از اعمال مستحبی در این ماه خواندن نماز اول ماه است که بسیار فضیلت دارد.

وی ضمن بیان حدیثی از امام علی(ع) پنج عامل که باعث پشیمانی در روز قیامت می شود را بیان نمود و گفت: غضب، عجله، مشورت نکردن، بدزبانی و قطع رحم باعث پشیمانی در روز قیامت می شود.

استاد اخلاق ادامه داد: بنابر روایت اگر انسان سه چیز را در زندگی رعایت کرد هرگز پشیمان نمی شود و آن ترک عجله، مشورت نمودن با دیگران در امور و توکل به خدا می باشد.

وی ادامه داد: سه شخص هستند که اگر زیر خاک باشند برایشان بهتر است(در این دنیا نباشند) افراد بخیل، انسانی که مشورت نمی کند و افرادی که حاکم ظالم داشته باشند.

حجت الاسلام مرتضوی پناه خاطر نشان کرد: انسان عاقل کسی است که قبل از انجام کاری خوب فکر کند، بعد با دیگران مشورت نماید و در آخر به خدا توکل کند.

وی گفت: بنابر روایتی از امام رضا(ع) هرکس هنگام خروج از خانه عبارت «بسم الله و بالله و توکل علی الله» را بر زبان بیاورد خدا هدایتش می کند و شیطان در این هنگام به ناله می افتد.

حجت الاسلام مرتضوی پناه در پایان گفت: هر که قطع رحم کند حتی در دنیا مورد عقاب قرار می گیرد و مرگ زودرس (اجل معلق) از جمله آثاری است که این شخص به آن سزاوار می باشد.