کد مطلب: 33312 تعداد بازدید: ۱۹۰

برگزاری نشست اخلاقی با موضوع روشنگری در دوران ظهور در مدرسه علمیه حضرت نرجس س یزدانشهر

پنجشنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۰:۴۸
نشست اخلاقی با موضوع روشنگری در مورد دوران ظهور با حضور اساتید، کادر و طلاب در مدرسه علمیه حضرت نرجس(س) یزدانشهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین حسن محمودی رئیس بنیاد مهدویت قم با اشاره به دوران ظهور حضرت مهدی(عج) گفت:دوره ظهور از بهرتین دوران هاست که اگر علم 27 جزء باشد تا آن زمان بشر تنها به 2 جزء آن دست پیدا کرده است و 25 جزء آن در زمان ظهور یافت می شوند.

وی با اشاره به روایاتی در مورد چگونگی دوران پس از ظهور بیان کرد: حضرت جهان را فتح می کند و باران شدیدی می بارد، دیگر هیچ بیماری لاعلاجی وجود ندارد، هیچ کودک ناقصی به دنیا نمی آید، کینه و دشمنی جای خود را به مهربانی می دهد انسان ها به کرّات دیگر سفر می کنند و مردم آرزو می کنند ای کاش مردگان ما هم زنده بودند و از این دنیا لذت می بردند

وی یکی از راه ها برای درک دوران ظهور را استقامت ورزیدن در راه دین عنوان کرد و گفت: به فرموده امام خمینی(ره) خواندن 40 صبح دعای عهد و کسب معرفت از دیگر راه ها برای درک دوران ظهور است.

رئیس بنیاد مهدویت راه های کسب معرفت به امام زمان (عج) را شامل : یقین داشتن به وجود حضرت، اطاعت، حاضر و ناظر دانستن ایشان به تمام اعمال خود دانست.

وی با اشاره به آثار یاد مداوم و توجه قلبی به حضرت گفت: اگر همواره به یاد حضرت باشید ایشان هم به یاد شما خواهد بود و  آیت الله مصباح فرمودند: کسی که مدام حضرت را یاد کند به ولایت و سرپرستی ، عنایت خاص و دعاهای حضرت ولی عصر(عج) دست پیدا می کند.

حجت الاسلام محمودی در پایان گفت: معارف اسلام نور هستند و برای اینکه امام زمان (عج) به ما توجه خاص کنند باید تزکیه نفس کنیم .