کد مطلب: 33001 تعداد بازدید: ۱۹۶

برگزاری نشست اخلاقی ویژه اساتید با موضوع غفلت در مدرسه علمیه الزهراء س فریدن

یکشنبه ۱۶ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۰۱:۱۳
نشست اخلاقی با موضوع غفلت ویژه اساتید مدرسه علمیه الزهراء(س) فریدن برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین اسمعیل سیاوشی امام جمعه شهر داران و رئیس هیأت امناء مدرسه علمیه الزهراء(س) فریدن در این نشست گفت: غفلت نوعی بیماری است و یکی از مسائل  مهم و مورد توجه دین مبین اسلام است .

وی در ادامه با اشاره به آیه 179سوره اعراف گفت: خداوند می فرمایند: ما خلق کردیم جهنم را برای کثیری از انسانها و اجنه، و اینان چشم دارند اما بصیرت ندارند، گوش دارند اما حقایق را نمی شنوند، قلب دارند اما درک ندارند؛ پس اینان حیوانند بلکه بدتر از حیوان و اینان غافلونند.

حجت الاسلام سیاوشی تصریح نمود: اگر انسان دچار بیماری غفلت شد تمام اهداف و لذتهای مادی و معنوی دنیا و آخرت را از دست می دهد، چرا که همه اعضا و جوارح را دارد اما هیچ استفاده و فایده ی مفیدی از آنها نمی برد.

امام جمعه شهر داران با بیان روایتی گفت: خداوند می فرماید: اگر انسان غافل در دنیا بیدار نشد در دو جا او را بیدار می کنم که بیداری دیگر برایش سودی ندارد.

وی گفت : اولین جایی که انسان از خواب غفلت بیدار می شود زمانی است که عمرش به پایان می رسد و سرش در قبر با سنگ لحد برخورد می کند که دیگر سودی برایش ندارد .

امام جمعه شهر داران از قیامت به عنوان دومین جایی که خداوند انسان را از خواب غفلت بیدار می کند نام برد و گفت:  قیامت روز عرضه اعمال و بازخواست است که انسان از قبر بیرون می آید و در آنجا فقط  اعمال نیکی که با خود برده است به فریادش می رسد.

وی گفت: در این دو جا است که انسان حسرت می خورد که ای کاش فرصت داشتم و یک لحظه بر می گشتم تا جبران کند.

حجت الاسلام سیاوشی در پایان خاطر نشان کرد: اگر انسان بیدار دل باشد لذت عبادت را می چشد و می تواند به جایی برسد که همه چیز را در تسخیر خویش درآورد. لذا باید هر لحظه متوجه باشیم تا دچار غفلت نشویم .

وی با بیان اینکه باید از فرصتها به خوبی استفاده کرد و قدر نعمتهایی که خدا در اختیار ما قرار داده است را بدانیم گفت: بین داشته ها و نداشته های خود مقایسه کنیم چرا که همیشه داشته های ما بیشتر از نداشته هایمان است. و همیشه یاد مرگ باشیم و همانطور که علم به مرگ و قیامت داریم یقین هم داشته باشیم .