کد مطلب: 32975 تعداد بازدید: ۱۷۳

برگزاری نشست عقیدتی با موضوع ارتباط با امام زمان عج در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا س ویلاشهر

شنبه ۱۵ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۵:۵۷
نشست عقیدتی با موضوع «ارتباط با امام زمان(عج)» با حضور حجت الاسلام حسن محمودی، رئیس بنیاد مهدویت قم در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا سلام الله علیها ویلاشهر برگزار شد.

حجت الاسلام محمودی در این نشست طلاب را به داشتن ارتباط با امام زمان ترغیب و انواع ارتباط را توضیح داد و سپس ارتباط از طریق سنخیت روحی را تنها راه اختیاری در برقراری ارتباط با حضرت مهدی(عج) دانست.

حجت الاسلام محمودی با بیان آیه 200سوره آل عمران و اشاره به تفسیر نورالثقلین، امر به «رابطو» را رابطه با امام منتظر معنا کرد، امر خداوند را از روی حکمت دانست و سپس تمام لذت از زندگی را در داشتن ارتباط با ولی خدا بیان کرد.

وی با بیان اینکه ارتباط از طریق سنخیت روحی در گرو پاکسازی روح و این امر که باید غصه ما، غصه غیبت صاحب الامر(عج) باشد این ارتباط را در 4صورت توضیح داد: ارتباط  در عالم رویا که به صورت محدود می  باشد؛ ارتباط در عالم مکاشفه که حالتی بین خواب و بیداری است و از حس بویایی شروع شده و تنها فرد مورد نظر متوجه آن می شود؛ بعد از آن صدا و بعد به صورت بینایی رخ می دهد و علمایی چون آیت الله بهجت، آیت الله ناصری و بروجردی  از جمله افرادی بوده اند که این ارتباط را با امام  زمان(عج) داشته اند. 

وی ادامه داد: نوع دیگر ارتباط در عالم بیداری به سه شکل است؛ فرد متوجه امام نمی شود و ایشان را نمی شناسد؛ در حالت دوم بعد از رفتن آقا متوجه می شود و در حالت سوم امام را می شناسد و  از وجود ایشان بهره می برد.

وی اضافه کرد: تنها راهی که در اختیار انسان است؛ راه چهارم ارتباط، یعنی سنخیت روحی است و این به معنای متمایل بودن قلب به امام به صورت دائمی و مستمر است.

رئیس بنیاد مهدویت قم در این رابطه نیز به سخن امیرالمومنین(ع) در جواب کسی که از مسیر رسیدن ایشان به مقامشان سوال کرد اظهار داشت: امیرالمومنین(ع)  فرمودند دری به خانه قلبم گذاشتم و هر کس را به آن راه ندادم.