کد مطلب: 32785 تعداد بازدید: ۲۳۰

پیروی از هوا و هوس منجر به قطع نصرت و الطاف الهی می شود

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان اصفهان گفت: با قاطعیت دست رد بر سینه دشمنان بزنید و بدانید تنها ولی و یاور شما خداست و انقلابی آمریکا پسند، انقلابی نیست.

چهارشنبه ۱۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۱۲:۵۲
نشست روشنگری سیاسی با موضوع جهاد کبیر با حضور سرهنگ رمضانعلی غلامرضایی، معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان اصفهان در مرکز تخصصی فقه اصول النفیسه اصفهان برگزار شد.

سرهنگ غلامرضایی در این جلسه که طلاب و دانش آموختگان حضور داشتند بیان کرد: امسال مقام معظم رهبری مطابق با آیه دوم سوره فرقان «فلا تطع الکافرین وجاهدهم جهادا کبیرا » تا کنون 4 بار بحث جهاد کبیر را مطرح کردند.

وی گفت: جهاد کبیر زیر مجموعه جهاد اصغر و به معنای تبعیت نکردن از دشمن می باشد.

 

وی با بیان اینکه در سوره بقره آیه 120 قرآن کریم داریم که «ولن ترضی عنک الیهود والنصاری حتی تتبع ملتهم» چند نکته استفاده می شود: راضی نگه داشتن دشمنان اسلام با صرف مذاکره حاصل نمی شود و انتظار آنها در برابر تمکین تمام خواسته ها، برنامه ها و تسلیم در برابر آنهاست.

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان اصفهان ادامه داد: با قاطعیت دست رد بر سینه دشمنان بزنید و بدانید تنها ولی و یاور شما خداست و انقلابی آمریکا پسند، انقلابی نیست.

وی افزود: بر اساس این آیه شریفه جز توکل بر خدا و امید به نصرت الهی راه های دیگر، انحرافی است و رابطه با دشمن نباید به قیمت صرف نظر کردن از ارزش ها و اصول اسلامی باشد.

سرهنگ غلامرضایی تصریح کرد: پیروی از هوا و هوس منجر به قطع نصرت و الطاف الهی خواهد شد.

وی در ادامه به بیان نکات قرآنی در مورد دشمن پرداخت و بیان کرد: باور و پذیرش دشمن و دیدن او (برخی قبول ندارند که ما دشمن داریم، آمریکا دشمن ماست)، دشمن خدا دشمن مومن هم هست.

معاون سیاسی سپاه صاحب الزمان اصفهان ادامه داد: ایجاد رعب و وحشت در دل دشمنان از سوی مومنان در اسلام مورد توجه قرار گرفته است.

ایشان در ادامه به حدیثی از امام علی(ع)  اشاره نمود و بیان کرد: سست شدن در مقابل دشمن باعث طمع دشمن در جهت نابودی جبهه خودی می شود.

وی در ادامه به پیشرفت نظامی ایران اشاره کرد و گفت: ایران موفق به ساخت دوازده پهباد (پرنده هدایت پذیر از راه دور)، هواپیمای بدون سرنشین شده است  و در جنگ سی و سه روزه لبنان یکی از این هواپیماهای بدون سرنشین را به لبنان دادیم.