کد مطلب: 32486 تعداد بازدید: ۱۷۷

برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان راهکارهای انتخاب همسردر مدرسه علمیه زهرای مرضیه س اصفهان

شنبه ۸ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۲۴:۴۹
کارگاه آموزشی با عنوان راهکارهای انتخاب همسر با سخنرانی حجت الاسلام روح الله صادقی کارشناس مرکز مشاوره حوزه علمیه در جمع طلاب مجرد در مدرسه علمیه زهرای مرضیه س اصفهان برگزار شد .

حجت الاسلام صادقی در این نشست به تبیین نکات اصلی در مراسم خواستگاری پرداخت و گفت: قبل از اینکه بخواهیم طرف مقابلمان را بشناسیم باید به چند نکته و محور اصلی توجه کنیم .

وی اولین محور را " خودآگاهی " دانست و گفت: خودآگاهی یعنی شناخت نقاط قوت و ضعف خود که این نکته بسیار مهمی است.

حجت الاسلام  صادقی افزود: برای خود آگاهی از افراد تستی گرفته می شود به نام خود شناسی، که مشخص می کند فرد تا چه اندازه  ایده آل گراست، البته فردی که در تمام زمینه ها ایده آل گرا باشد در انتخاب همسر هم می خواهد ایده آل گرا باشد و این ایده آل گرایی از عوامل تأخیر در ازدواج است.

وی دومین محور را  "وسواس در انتخاب " دانست و گفت: یعنی فرد در همه ی انتخابهایش بین دو راهی است و توانایی تصمیم گیری ندارد، بنابراین باید سعی  نمود در انتخاب وسواس نداشته باشید .

حجت الاسلام صادقی نصریح نمود : معیارهای خود را برای انتخاب همسر بر اساس اهمیت طبقه بندی کنید.

وی گفت: از جمله مواردی که باید در امر ازدواج به آن توجه بیشتری شود مقایسه کردن معیارهای خود با شرایط واقعی، مطرح کردن سوالات مطابق با معیارها و اولویت های خود، توجه به سن تقویمی ، سن زیستی و سن عقلی و عاطفی و بافت خانواده طرف مقابل است.