کد مطلب: 32298 تعداد بازدید: ۱۷۴

در مدرسه علميه خواهران فاطمه الزهرا س اصفهان برگزار شد

نشست اخلاقی ویژگی‌های قیام امام حسین ع

سه شنبه ۴ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۳۳:۲۳
نشست اخلاقی ویژگی‌های قیام امام حسین(ع) با حضور طلاب و استادان در مدرسه علميه خواهران فاطمه الزهراء (س) اصفهان برگزار شد
به گزارش پایگاه خبری_اطلاع‌رسانی حوزه‌های علمیه خواهران، در این مراسم «آقاي دكتر بيژن شمس»، استاد دانشگاه پيام نور اصفهان اظهار داشت: هر رخدادي كه اتفاق مي‌افتد و هرپيامي كه ارسال مي‌گردد ازطرف فرستنده‌ای ارسال می‌گردد داراي مؤلفه‌هايي است.(فرستنده پيام كيست؟، خود پيام چيست؟،گيرنده پيام كيست؟ واثر پيام چيست؟). قیام امام حسین(ع) نیز دارای همین مولفه‌ها بوده است. باید ببینیم پیام قیام عاشورا چه بوده و چقدر در خانواده‌ها اثر گذاشته است.

وی گفت: واقعه عاشورا آن چنان جذبه‌ای ایجاد کرد که باعث شد مردم به دید یک اتفاق به آن نگاه نکنند. تحقیقگران وپژوهشگران دنیا (هم مسلمان ها هم غیر مسلمان‌ها)تمام جزئیات آن را مورد بررسی قرار داده‌اند وجنبه های مختلف آن را زیر ذربین قرار داده‌اند.
استاد دانشگاه پيام نور اصفهان خاطرنشان نمود: از آسیب‌های مجالس عزاداری می‌توان به استفاده از ابزارهای غلط، دروغ بودن بعضی از مصیبتایی که درمداحی‌ها ذکر می‌شود رفتارهای ناشایست مثل قمه زنی وسینه زنی های افراطی و ...اشاره نمود.
وی تصریح نمود: یکی از مهمترین درس‌هایی که از قیام عاشورا می‌توان گرفت این که به خاطر تعالی روح خود و بزرگ شدن در پیشگاه خالق خود، ابعاد جسمانی و دنیوی خود را کوچک بشماریم و زیاد به آن بها ندهیم زیرا نفس انسان طمع دارد و موجب سقوط انسان درپرتگاه زندگی حیوانی می شود