کد مطلب: 32137 تعداد بازدید: ۱۵۳

نشست فصلی مدیران مدارس علمیه خواهران استان اصفهان

یکشنبه ۲ آبان ۱۳۹۵ ساعت ۰۸:۳۵:۴۳
مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به تبلیغات منفی دشمنان ایران گفت: باید با هوشیاری کامل مقابل تبلیغات منفی دشمن ایستادگی و مبارزه کنیم.

 نشست فصلی مدیران مدارس علمیه خواهران استان اصفهان با حضور 42  نفر از مدیران در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی ابطحی، مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در این نشست ضمن عرض تسلیت به مناسبت ایام سوگواری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) و ایام اسارت اهل بیت(ع) گفت: از اولین زمانی که ندای پیغمبر بلند شد آل امیه به مخالفت با پیامبر برخواست.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحیتبیین کرد: اینها می خواستند ریشه اسلام را بکنند و پیغمبر را نابود کنند و نمی خواستند توحید، خداپرستی و ایمان در بین مردم باشد، اینها هوادار بت و بت پرستی بودند.

وی با بیان اینکه آنان بعد از ورود پیغمبر به مکه، از ترس شمشیر پیغمبر، ایمان ظاهری که ناشی از ترس بود آوردند گفت: این افراد منتظر فرصتی بودند تا بتوانند جامعه را به همان کفر سابق برگردانند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به اینکه آنان بعد از وفات پیغمبر، اسلام را به انحراف کشیدند و امیر المومنین(ع) را خانه نشین کردند و معاویه وقتی به حکومت شام رسید آنقدر علیه امیرمومنان(ع) تبلیغ کرد که مردم  حضرت علی(ع) را کافر می دانستند و وقتی خبر شهادت حضرت امیرمومنان(ع) را دادند، گفتند مگر علی(ع) نماز می خواند.

وی تاکید کرد:  تبلیغات سوء این گونه عمل می کند و در تبلیغات خیلی باید دقت داشته باشیم که ما هم به سرنوشت گذشتگان دچار نشویم.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی تصریح کرد: در زمان حال نیز دشمن می خواهد روحانیت، مراجع و شخصیت های دینی را با تبلیغات سوء خراب کند و امروزه در فضای مجازی، ماهواره ها و در شبکه های مختلف علیه روحانیت، مقام رهبری و مسئولین نظام تبلیغ می کنند.

وی با تاکید بر اینکه ما باید از گذشته ها درس بگیریم که مبادا خودمان و فرزندانمان، نسل مان تحت تاثیر این تبلیغات قرار بگیرم و هوشیار باشیم افزود: در زمان امام حسن(ع) و امام حسین(ع) معاویه دستور داده بود که در تمام بلاد اسلامی در خطبه های نماز جمعه بر امیرمومنان حضرت علی(ع) لعن کنند و هدفشان این بود که نسل حضرت علی( )ع را از صفحه روزگار محو کنند.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی تصریح کرد: اما از آنجاییکه این خانواده ساسه العباد هستند توانستند کاری کنند تا نامشان تا روز قیامت باقی بماند.

حجت الاسلام حسین رضایی، دادستان ویژه روحانیت استان‌های یزد، اصفهان و چهار محال و بختیاری در ادامه این نشست به راه های پیشگیرانه از نفوذ افراد تبهکار در حوزه های علمیه اشاره کرد و گفت: در پذیرش افراد صلاحیت های اولیه و اقدامات پیشگیرانه در محدوده مسائل قضائی انجام شود.

 

وی اضافه کرد: پیشگیری از نفوذ افراد منحرف و فاسد در حوزه‌های علمیه، حفظ حیثیت روحانیت و رسیدگی به جرایم اشخاص روحانی سه هدف اصلی دادگاه‌ ویژه روحانیت است.

 

دادستان ویژه روحانیت استان‌های یزد، اصفهان و چهار محال و بختیاری، خرافات و بدعت ها را یکی از مشکلات جامعه کنونی دانست و تاكيد كرد: روحانیون وظیفه دارند تا جلوی این خرافات و بدعت‌ها را بگیرند و در این خصوص کوچک‌ترین کوتاهی نكنند.

حجت الاسلام رضایی در پایان با تبیین جایگاه و فلسفه تشکیل دادسرا و دادگاه ویژه روحانیت و آسیب‌های فراروی روحانیت، حفظ حیثیت و شئون روحانیون را وظیفه اصلی این نهاد مقدس دانست و به پرسش‌های طلاب و روحانیون در اين زمينه پاسخ‌ داد.

در پایان این نشست، جلسه پرسش و پاسخ با حضور معاونین مدیریت حوزه علمیه خواهران استان برگزار شد.