کد مطلب: 32023 تعداد بازدید: ۱۵۹

برگزاری نشست اخلاقی همزمان با ایام شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین ع و یاران با وفایش در مدرسه علمیه صالحات فولادشهر

جمعه ۳۰ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۴:۰۶:۰۲
نشست اخلاقی به مناسبت ایام شهادت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و یاران با وفایش با حضور حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا صالحیان دبیر شورای سیاستگزاری ائمه جمعه استان اصفهان در مدرسه علمیه صالحات فولادشهر برگزار شد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحیان با عرض تسلیت ایام سوگواری امام حسین (ع) و یاران باوفایش گفت: در ایام سوگواری یکی از مباحث مطرح گریه بر مصائب اهل بیت(ع) است.

 وی گریه را بر اساس معارف دینی به گریه معرفتی ، گریه عاطفی ، گریه حماسی تقسیم نمود و گفت: گریه بر امام حسین(ع) گریه حماسی است.

 دبیر شورای سیاستگزاری ائمه جمعه  بیان داشت : قطره اشک ما روزنی برای اتصال به حضرت ابا عبدالله الحسین(ع) و این بستگی دارد به این که ما چقدر اخلاص و پاکی و خوبی داشته باشیم .

وی گفت: گریه بر امام حسین باعث ایجاد حماسه سیاسی، حماسه ذلت ناپذیری و حماسه اعتقادی در انسان می شود.

وی افزود: امیرمومنان حضرت علی (ع) در دعای کمیل گریه را نوعی سلاح عنوان فرمودند که اثری بیشتر از سلاح فیزیکی دارد.

حجت الاسلام والمسلمین صالحیان با اشاره به آیات قرآن گفت:  آیات زیادی در قرآن پیرامون قرض الحسنه آمده است که یکی از معانی لطیف قرض الحسنه، قرض الهی است و اشک قرضی است به خداوند تا در ازای آن دل و روح انسان رشد و تعالی پیدا کند.

وی خاطر نشان کرد: انسان تا نگرید بارش لطف پروردگار سرازیر نمی گردد و لطافت روح اثر ایمان است و کسی که چشمش خشک است از کمی ایمانش است.

وی گفت: از توشه جسمتان که اشک است به خدا هدیه بدهید تا روحتان بزرگ گردد.