کد مطلب: 31542 تعداد بازدید: ۱۷۸

برگزاری نشست اخلاقی اساتید و تشریح آیین نامه ی انضباطی درمدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه س اصفهان

شنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۲:۱۲
نشست اخلاقی اساتید، به منظور افزایش کیفیت علم آموزی و تاکید بر الگو محوری طلاب با حضورکادر، اساتیدو هیئت امنابا سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمد تقی ابطحی مؤسس این مدرسه در مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه (س) برگزار شد.

حجت الاسلام ابطحی در این نشست نکاتی را پیرامون اخلاق منشی اساتید بیان نمود و گفت:از شاخصه های اصلیاساتید در حوزه، داشتن سعه ی صدر و تحمل زیاد است؛ به طوری که با این هدف می توان رفتارهای نا همگون را هموار کرد.

وی گفت: در طول تاریخ اسلام افرادی که مسلمان شدند تحت تاثیر سیره و اخلاق حسنه پیامبر بزرگ اسلام (ص) قرار گرفتند؛ بنابراین باید با اقتدا کردن به سیره ی عملی پیامبر(ص)، می توان با رفتارهای خود، طلاب را به دین مداری خوش بین نمود.

مؤسس مدرسه علمیه فاطمه محدثه(س) افزود: حوزه های علمیه واساتید باید بر مبنای جذب حداکثری و دفع حداقلی باشند و این محقق نمی شود مگر با پیگیری عملکردهایی همچون؛ تشکیل اتاق فکر و تبادل تجربیات و استفاده از آن، از طرق اساتید به مدیران و استفاده کردن از شیوه های جدید در نشاط درسی  طلاب، پرسش از غیبت کلاسی طلاب به هر علتی.

حجت الاسلام ابطحی  با اشاره به"اوصیکم بالتقوی و النظم امرکم" گفت: نظم  داشتن، لازمه و پایه های مهم تقوا  است.

وی در پایان بیان کرد: سخنی از شهید بهشتی (ره) است که فرمود؛ تلخی برخورد صادقانه را از شیرینی برخورد کاذبانه ترجیح می دهم که حاکی از انتقادپذیری می باشد که باید اساتید این را در نظر داشته باشند.