کد مطلب: 31146 تعداد بازدید: ۲۰۵

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید در مدرسه علمیه کریمه اهل بیت س خوانسار

چهارشنبه ۱۴ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۷:۱۷
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی جدید با حضور اساتید، کادر و طلاب در مدرسه علمیه کریمه اهل بیت(س) شهر خوانسار برگزار شد.

این مراسم در سالن اجتماعات حوزه علمیه خواهران کریمه اهل بیت(س) برگزار شد، پس از قرائت پیام مدیریت حوزه­های علمیه خواهران سراسرکشور، سخنانی توسط حجت­الاسلام­ ­رسول خواجه­کریمی، امام جمعه و نماینده ­ولی فقیه و استاد ­حوزه ایراد شد.

 

وی اصل وظیفه حوزه های علمیه و روحانیت را  تشریح کرد و سه وظیفه راهبردی برای روحانیت را تبلیغ دین، دفاع از دین، امامت و رهبری بیان کرد.

 

حجت­الاسلام­ ­­خواجه­کریمی جایگاه طلبه در این وظایف را بیان و ابراز کرد: تبلیغ دین وظیفه پیغمبران بوده، همه شرایط عالم کامل را خدا در پیغمبر قرار داده، در سنت خدا تبلیغ دین دست ناآگاهان نیست، چراکه مبلغ دین عالم بوده و موید به وحی هم می باشد.

 

امام جمعه خوانسارادامه داد: اولین ویژگی طلبه، تبلیغ دین است ودر تبلیغ علم و آگاهی و شناخت باید وجود داشته باشد.

 

استاد ­حوزه گفت: طلبه باید آداب بندگی و اخلاق بندگی را همراه خود داشته باشد، چراکه اگر آداب بندگی وجود داشته باشد، اما ویژگی تبلیغ در او وجود نداشته باشد، تبلیغ معنا ندارد.

 

حجت­الاسلام­ ­­خواجه­کریمی با بیان اینکه چه بسا عالمانی که به هیچ کدام از حرفهای خود عمل نمی کنند تاکید کرد: بنابراین علم باید با تهذیب و تزکیه همراه باشد و تمام تلاش طلبه باید از همان ابتدای طلبگی علم و تهذیب باشد.

 

وی وظیفه دوم روحانیت را  دفاع از دین خدا دانست و افزود: رفع شبهات به عهده روحانیت است، پس باید مبانی دین دست روحانیت باشد تا بتواند از دین دفاع کند.

 

وی همچنین ابراز داشت: حوزه کاملا مکتب علمی مستقل است و مختص احیای امر پیغمبر تأسیس شده، احیا یعنی از مرده بودن، تحریف و بدعت رهایی یافتن و احیای امر پیغمبر به تعلیم و تعلم و تزکیه است، متخلق به امر پیغمبر شوید و دیگران را هم متخلق کنید.

 

این مراسم، با اهداء بسته های فرهنگی به کلیه طلاب و تشویق ممتازین آموزشی ، فرهنگی وپژوهشی به پایان رسید.