کد مطلب: 30657 تعداد بازدید: ۱۹۱

برگزاری کارگاه تخصصی غدیر پژوهی با عنوان غدیر معبر ظهور به میزبانی مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه س اصفهان

شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۴۸:۴۵
کارگاه تخصصی «غدیر پژوهی با عنوان غدیر معبر ظهور» به میزبانی مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه(س) اصفهان و همکاری مدارس جامعه النور و ریحانه این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام محمد رضا شریفی، مبلغ و مولف غدیرستان در کارگاه تخصصی غدیر شناسی و غدیر پژوهی با عنوان «غدیر معبر ظهور» در مدرسه علمیه حضرت فاطمه محدثه(س)  سخنرانی کرد.

 استاد نهاد غدیرستان در این کارگاه به اهمیت غدیرپژوهی پرداخت و با بنای «غدیر معبر ظهور و جایگاه آن در دعای شریف عهد» در این زمینه سخنانی را ایراد کرد.

 وی به تاریخ تحلیلی غدیر و رسالت آن در زمان ظهور پرداخت و هدف از خواندن دعای شریف عهد را  لبیک به ندای شریف پیامبر اکرم (ص) خواند که مبنای آن غدیر است.

 

حجت الاسلام شریفی تبیین کرد: کار امروز فراتر از فضاسازی و نوشتن جملات غدیر «من کنت مولاه  فعلی مولاه...» است، بلکه در این زمینه باید اقدام پژوهشی و بنیادی پیوسته ایجاد شود و جوانان باید بدانند غدیر ظرفی است با محتوای وسیع علمی، اخلاقی، دینی که لازم است توجه خاص به ان شود.

 مسئول غدیرستان در خلال قرائت فراز هایی از خطبه شریف غدیر و ذکر نکات آن تصریح کرد: در وقایع قبل و بعد غدیر، شواهد  گفتاری و دیداری زیادی داریم مبنی بر اینکه این مبناها هدفمند بوده است به طوری که هدف از این مبناها این است که از مردم عهد و پیمانی  بگیرد که تا قیامت و در زمان حضرت ولی عصر(عج) پا بر جا بماند، بنابراین اعتباری دیرینه دارد. 

وی در رابطه با این موضوع تصریح کرد: خطبه غدیر ابتدا با حمد الهی آغاز می شود  این خطبه فرازی دارد تا به قله سخن برسد و فرازی دارد تا به نشیب سخن برسد،  قله سخن و مفاد خطبه، پرچم ولایت و غدیر است که در جمله «من کنت مو لاه فهذا علی مولاه...» مولی به معنای دوست نیست، بلکه به معنای سرپرست می باشد.

شایان ذکر است کارگاه سه روزه با همکاری این مدرسه و مدارس علمیه ریحانه و جامعه النور برگزار شد و مدیران و مسئولین  فرهنگی، رضوان خیاطان مصطفوی، فاطمه مولوی اساتید و طلاب  در این کارگاه غدیر پژوهی حضور داشتند.

همچنین تجلیل از نفرات برتر مسابقه حفظ خطبه غدیر توسط بانوی خیر، رضوان خیاطان مصطفوی از دیگر برنامه های این ویژه برنامه بود.