کد مطلب: 30650 تعداد بازدید: ۱۹۶

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 96-95 در مدرسه علمیه سیدالشهدا اصفهان

شنبه ۳ مهر ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۱:۱۰
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 96-95 با حضور مؤسس، کادر، اساتید و طلاب مدرسهدر مدرسه علمیه سیدالشهدا اصفهان برگزار شد.

حجت الاسلام محمدرضا جعفری، استاد حوزه و دانشگاه در این مراسم که همزمان با دهه پربرکت ولایت بود گفت: نقطه مشترک همه خواسته های متعالی انسانـی اعم از مقام خلیفةالهـی تا مورد علاقه دیگران واقع شدن، همت عالی است و اگر کسی همتش پایین باشد به کمالات عالی نمی رسد.

استاد در ادامه افزود: سه مورد از موانع رسیدن به کمالات عالی، اول قصرالهمه است که رفت و آمد با افراد بلند همت موجب زیاد شدن همت می گردد، دوم قلة الحیله است، چاره اندیشی در مشکلات از جمله اموری است که راه را برای انسان هموار می کند و انسان را در رسیدن به کمالات و اهدافش یاری می کند.

وی ابراز کرد: سوم ضعف الرای است، یعنی انسان وقتی فهمیـد این راه درست است و جای دیگر هم خبری نیست برنامه و  نظم می خواهد و ما باید خود را از جهت علمی بسازیم.

وی با بیان اینکه  اگر زندگی نظم داشته باشد، همه کارها به خوبی و درستی انجام می گردد بیان کرد: بهترین راه حل مشکلات به خصوص در مسیر کمالات و از جمله در مسیر کسب علم، تقواست ومن یتق الله یجعل لکم مخرجا.

کارشناس مذهبی خاطر نشان کرد:  اگر کسی وظیفه شرعیش را انجام دهد، وقتی در مشکلات افتاد، خدا از راه بی گمان آن را حل می کند، هر گناهی به عنوان یک تیر مسموم می باشد و در مجموع گناه موجب دور شدن از راه کمالات و سعادت می گردد.

حجت الاسلام جعفری افزود: در این مسیر ملامت کننده زیاد دارید، باید تلاش کرد و این مدرسه ازدو جهت منحصر به فرد است، اول اینکه همجوار مسجد است و دوم اینکه در سایه لطف امام حسین(ع) می باشد.