کد مطلب: 30486 تعداد بازدید: ۳۹۶

مدیر حوزه های علمیه خواهران تأکید کرد؛

اصلی‌ترین وظیفه طلاب مقابله با تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن است/ ضرورت ورود طلاب به فضای مجازی

یکشنبه ۲۸ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۰۰:۰۳:۴۶
حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی به لزوم یک نهضت علمی در حوزه های علمیه خواهران تأکید کرد و گفت: امروز اصلی ترین وظیفه یک طلبه مقابله با تهاجمات فرهنگی و جنگ نرم از یک سو و پاسخ به شبهات از سوی دیگر است و برای رسیدن یک طلبه به چنین جایگاهی باید هر چه بیشتر تلاش کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمودرضا جمشیدی عصر امروز در مراسم افتتاحیه ساختمان جدید حوزه علمیه نرجس یزدانشهر، با تبریک ولادت امام هادی(ع) و عیدغدیرخم گفت: یکی از کلمات نورانی امام هادی(ع) زیارت جامعه کبیره است که یک دوره درس امام شناسی است که هم معرفت و هم نحوه صحبت با امام معصوم را بیان کرده است.

وی در ادامه غدیر را بزرگترین واقعه هستی بیان کرد و افزود: وظیفه اصلی شیعه شناخت روح غدیر، یا همان ولایت است که متاسفانه دانشمندان و نویسندگان غربی از معارف ائمه هدی که برای ما بسیار غریب است در کتاب های خود با همان تعابیر را به کار می برند و ما از دانستن همین معارف غافل هستیم که اگر این خاندان نباشد، کسی در این عالم حرفی برای زدن ندارد.

حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی درباره جایگاه غدیر گفت: غدیر سلسله امامت، ولایت، بازماندن دریچه توحید و رسالت است که اگر غدیر نبود، انسدادی در عالم به وجود می آمد که هیچ کس به هیچ چیز نمی رسید با آن که نگذاشتند روح غدیر در جامعه به طور کامل ظاهر شود.

وی یکی از وظایف اصلی طلاب را ورود به فضاهای مجازی و انتشار معارف اسلام به سراسر عالم برشمرد و بیان کرد: طلبه امروز ما باید انحصار خبری و سلطه رسانه ای استکبار را بشکند و در این کوران ظلمانی ستمکاری گردنکشان عالم که به اسم اسلام یک چهره کریه و سفاک به جهان نشان می دهند و سلفی های مرتجع و گروه های تکفیری را به اسم اسلام، فجیع ترین جنایات را انجام می دهند، قدرتمندانه وارد عرصه تبلیغ در فضای مجازی شود.

مدیر حوزه های علمیه خواهران کشور، مسؤول اصلی غربت دین اسلام در جهان را متوجه طلاب دانست و گفت: اگر بر دینی که پیامبرش منادی توحید و محبت بوده و زن را به عنوان موجودی آسمانی به عالم معرفی کرده است و حرمت مومن را بالاتر از کعبه دانسته، گردی بنشیند، ما مسؤول هستیم.

وی در ادامه هدف حوزه های علمیه را همراستا با هدف انقلاب و نظام جمهوری اسلامی بیان کرد و افزود: ما در این نظام در هر جایگاهی باشیم، هدفمان یکی است و آن هدف انبیا که اعتلای کلمه توحید و اسلام است و مقدمه رسیدن به چنین هدفی، تحقق روح غدیر است.

حجت الاسلام والمسلمین جمشیدی به لزوم یک نهضت علمی در حوزه های علمیه خواهران تأکید کرد و افزود: امروز اصلی ترین وظیفه یک طلبه مقابله با تهاجمات فرهنگی و جنگ نرم از یک سو و پاسخ به شبهات از سوی دیگر است و برای رسیدن یک طلبه به چنین جایگاهی باید هر چه بیشتر تلاش کنیم.

طلاب حافظان اصلی این نظام و انقلاب هستند

وی در ادامه بیان داشت: یکی از وجوه امتیاز حوزه های علمیه با دیگر مراکز آموزشی، نیت تحصیل طلاب است که درس را فقط برای خدا می خواند حتی اگر دنبال مدرک برویم برای داشتن یک فرصت جدید است و علم را تنها به خاطر شرافت علم است که به دنبال آن هستند.

مدیر حوزه های علمیه خواهران در ادامه تصریح کرد: برای در اهتزاز ماندن پرچم توحید در این جامعه و نظام، نیازمند مراقبت هستیم و لازمه بی تفاوت نبودن حوزه های علمیه، انقلابی بودن و انقلابی ماندن است در حقیقت طلاب حافظان اصلی این نظام هستند.