کد مطلب: 30340 تعداد بازدید: ۲۰۰

برگزاری مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 95-96 مدارس علمیه اصفهان

سه شنبه ۲۳ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۵:۰۱
مراسم افتتاحیه سال تحصیلی 95-96 مدارس علمیه اصفهان با حضور طلاب جدید الورود مدارس علمیه حضرت نرجس خاتون(س) دولت آباد، حضرت نرجس خاتون(س) شاهین شهر، اهل البیت (ع) ملک شهر و سیدالشهدا اصفهان و با سخنرانی حضرت آیت الله ناصری و حجت الاسلام و المسلمین ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان در امامزاده ابراهیم بن موسی بن جعفر(ع) معروف به امامزاده نرمي برگزار شد.

آیت الله محمد ناصری، استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان در این مراسم اظهارداشت: در قرآن برای شناساندن عظمت علم، کوتاهی نشده و با وجود این اهمیت برای علم در سخن الهی، ما کجا هستیم و قرآن کجاست؟

 وی با اشاره به اینکه قرآن 70 بطن دارد افزود: حروف و کلمات و جملات  قرآن کریم بسیار عمیق و پرمغز است و این حروف باب بسیار مفصلی دارد و علم جداگانه ای دارد.

 آیت الله ناصری تصریح کرد: معجزه قرآن کریم عظیم است و روایات اهل بیت هم ترکیب این کلمات و حروف و جمله است.

 وی اظهار داشت: خواصی در ترکیب حروف و کلمات قرآن کریم بیان شده است که ما از فهم آنها دور مانده ایم و  ما کجا که قرآن و روایت بفهمیم.

 استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان با اشاره به اینکه زمین خالی از حجت نیست گفت: سزاوار است با قرآن انس پیدا کنید و در کلمات اهل بیت دقیق شوید و در حروف مقطعه قرآن دقت کنید .

 وی ابراز داشت: اگر بفهمیم ترکیب آیات به چه نحو است به عظمت قرآن پی می بریم.

 آیت الله ناصری با اشاره به علم الیقین، عین الیقین، حق الیقین تصریح کرد: خوشا به حال کسانی که متصف این صفات حمیده هستند و این از عنایت الهی است.

 وی با اشاره به دو علم شریعت مقدسه و احکام خمسه  خاطر نشان کرد: اگر انسان بخواهد حامل این دو علم شود یک راه بیشتر ندارد و زحمت دارد.

 وی تاکید کرد: زیر بنای این دو علم (هو الذی بعث فی الامین و .... یزکییهم ) تزکیه شدن و علم کتاب و حکمت است .

 

استاد اخلاق حوزه علمیه اصفهان با اشاره به قلب المومن حرم الله گفت: خداوند منت سر شما گذاشته که در حوزه علمیه تحصیل کنید و باید از خدا تشکر بکنید، زیرا این منصب انبیاء است و کلاس درس رو به قبله است .

  وی با تاکید بر اینکه نماز حضرت صاحب الزمان(عج) و یاد ایشان فراموش نشود، یادآور شد: با مطالعه کتب روایی،  مبلغ دین اسلام و زیبائی های آن در جامعه باشید.

در ادامه این مراسم حجت الاسلام و المسلمین سید مهدی ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان گفت : ارزش انسان به صفاتی است که خداوند در او قرار داده است.

وی با اشاره به  آیات قرآن این صفات را شامل ایمان به خدا، اهل علم بودن و مجاهدین همان مبارزان در راه ارزشهای دینی عنوان نمود.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان افزود: اسلام دین علم است و با جهل مبارزه می کند و برای جاهل ارزشی قائل نیست.

وی در پایان خطاب به طلاب گفت: از فرصت ها به بهترین شکل استفاده کنید و با جدیت درس بخوانید، مباحثه و یاداشت برداری را فراموش نکنید، تحقیق و پژوهش را در برنامه درسی خود قرار دهید.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی در پایان طلاب را به داشتن تقوای الهی و خواندن نماز شب سفارش نمود.