کد مطلب: 30264 تعداد بازدید: ۱۸۰

برگزاری نشست تبلیغی برای آمادگی تبلیغ در ماه محرم

نشست تبلیغی در مدرسه علمیه معصومیه شهرضا برای آمادگی در ماه محرم با حضور ۳۰ نفر از مبلغان برگزار شد.

چهارشنبه ۱۷ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۶:۵۱:۵۶
نشست تهیه محتوا و نکات تبلیغی مبلغان با حضور سی نفر از مبلغان فعال به منظور آمادگی برای تبلیغ در ماه محرم در مدرسه علمیه معصومیه شهرضا تشکیل شد.

در این نشست حجت الاسلام علی محمد باقی، مدرس مراکز تخصصی نماز و مهدویت قم و مدرس جامعه الزهرا قم درباره تبلیغ و جایگاه مبلغ مطرح کرد: امام رضا(ع) فرمودند«هر کاری می خواهید انجام دهید از طریق اش وارد شوید» لذا در امر تبلیغ هم چنانچه از راه آن وارد شوید، موفق تر خواهید بود.

وی درباره ارزش تبلیغ، کتاب  تبلیغ و مبلغان از حجت الاسلام ری شهری را معرفی کرد و ادامه داد: پیامبر(ص) درباره اهمیت و شان تبلیغ فرمودند اگر یک نفر به دست تو هدایت شود، بهتر هست از آنچه خورشید برآن بتابد.

حجت الاسلام  باقی در ادامه اظهار داشت: سه طریق برای تهیه محتوا، روش مطالعه موضوعی و پیوسته، روش مطالعه گسسته و روش سوم نکته برداری عمومی است که البته هر سه روش باید با هم باشد.

وی در ادامه به روش مطالعه اشاره کرد و گفت:  مطالعه در یک تقسیم بندی بر دو قسم مطالعه فردی ومطالعه گروهی است و روش مطالعه گروهی را کاملا تشریح نمود.

مدرس جامعه الزهرا  بیان کرد:  هر گروه تبلیغی باید حداقل چهارنفر باشد که یک نفر مدیر و یک نفر دبیر باشند و بعد کتاب مورد مطالعه با مشورت گروه انتخاب و مباحث کتاب تقسیم بندی و بین نفرات تقسیم شود، در جلسه بعد با قرعه کشی بحث مورد نظر به هرکس قرعه افتاد به شیوه و سبک منبر ارائه و توسط دیگر اعضا گروه مورد نقد قرار گیرد و توسط دبیر، نقد ها نوشته شود تا تکرار نگردد.