کد مطلب: 29797 تعداد بازدید: ۳۲۲

حضور مدیر و طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهراء س اصفهان در گردهمایی ستاد احیاء امر به معروف ونهی از منکر منطقه 15 خوراسگان

دوشنبه ۱ شهريور ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۰۱:۴۴
مدیر و تعدادی از طلاب آمر به معروف وناهي از منكر مدرسه علمیه فاطمه الزهراء(س) اصفهان در گردهمایی ستاد احیاء امر به معروف ونهی از منکر منطقه 15(خوراسگان) شرکت نمودند.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی امام جمعه خوراسگان در این گردهمایی گفت: حضرت علی(ع) فرمودند:تمام عبادات در برابر امربه معروف و نهی از منکر همچون قطره ای در برابر دریا است.

وی در توضیح این حدیث اظهار داشت: ارزش عبادات مربوط به نتیجه ای است که از آن گرفته می شود و به همین علت اهمیت معروف و نهی از منکر از همه بیشتر و زیادتر است.هرکسی موظف است به سهم خود در اصلاحات اجتماعی گام بردارد ولی آنچه که مهم است استفاده از روشهای صحیح است.

امام جمعه خوراسگان تصریح کرد: خداوند در قرآن مجید سه روش را ذکر کرده است.اول دلیل ومنطق دوم پند واندرز وسوم برخورد نیک .

وی تاکید نمود: آمرین به معروف و ناهیان از منکر باید خیلی با دقت عمل کرده تا افراد بیشتری را جذب نمایند و دقت کنند تا در این امر افراد بی گناه متهم نشوند و آبرو و حیثیت افراد حفظ شده و با وسعه صدر در کار خود موفق شوند.

حجت الاسلام والمسلمین ربانی افزود: وظیفه آمرین به معروف وناهیان از منکرگاهی مربوط می شود به وضعیت کارکنان در ادارات وسازمانها و مبارزه با مفاسد اخلاقی واقتصادی که مسئولین ومدیران ولخرجی نداشته باشند و از مقام و موقعیت خودشان سوءاستفاده ننمایند مانند آنچه را که امروز متأسفانه ما شاهد آن هستیم وآن هم حقوقهای نجومی برخی از مدیران است در زمانی که مردم ما از وضعیت معیشتی خوبی برخوردار نیستند.