کد مطلب: 29059 تعداد بازدید: ۲۱۵

معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران اصفهان

حوزه علمیه خواهران به عنوان پرچمداران فرهنگ ناب قرآنی در جامعه

یکشنبه ۲۷ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۰۴:۰۱
صدیقه بهشتی معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به اعزام مبلغان در ماه مبارک رمضان به نقاط مختلف استان گفت : یکی از مهمترین راهکارهای تقویت مبانی دینی مردم و به ویژه جامعه بانوان آموزش و تبلیغ و ترویج آموزه های دینی است .

 وی با تاکید بر تاثیر گذاری تبلیغ و ترویج در فرآیند رشد و توسعه فرهنگ و  ارزش های اخلاقی و اسلامی وبا توجه به مسئله تبلیغ بخصوص در ایام ماه مبارک رمضان به جهت تاثیر گذاری بیشتر و فضای روحانی ماه مبارک رمضان باید موقعیت ها را دریافت.

خانم بهشتی اظهار داشت: جایگاه رفیع قرآن در هدایت جامعه اسلامی بر کسی پوشیده نیست و اگر کلام وحی در ماه میهمانی خداوند باشد بر جان انسان ها تاثیرات بیشتری خواهد گذاشت.

وی افزود: حوزه علمیه خواهران به عنوان پرچمداران فرهنگ ناب قرآنی در جامعه در این زمینه وظیفه بسیار خطیری را برعهده دارند.

معاون فرهنگی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان افزود: استان اصفهان با توجه به اهمیت ماه مبارک رمضان با اعزام 871 نفر از مبلغان و کارشناسان قرآنی با شروع ماه صیام و مهمانی حق‌تعالی در مساجد کانون های قرآنی ، پایگاه های بسیج و مجامع عمومی با برگزاری 31543جلسه تفسیر قرآن کریم همراه با جزء خوانی، تفسیر، قرائت دعا، بیان احکام شرعی و توصیه های اخلاقی پرداختند.

وی گفت: 90 درصد مخاطبین جلسات را جوانان و بزرگسالان و 10 درصد را کودکان و نوجوانان تشکیل می دادند.

لازم به ذکر است  39 محفل انس با قرآن در ماه مبارک رمضان در مدارس علمیه با حضور گسترده بانوان طلبه برگزار شد.