کد مطلب: 28628 تعداد بازدید: ۲۴۰

بسم الله الرحمن الرحیم

سه شنبه ۸ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۲:۴۱:۲۴
اطلاعیه مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان به مناسبت روز جهانی قدس

حضرت آيت اله العظمي امام خامنه اي(مدظله العالي):

 مسئله فلسطین، مسئله اول دنیای اسلام است.

 

انقلاب اسلامی ایران محاسبات مستکبران مبنی بر چپاول منابع و تسلط بر جغرافیای مسلمانان را به هم ریخت و خواب بنی اسرائیل در تصرف از نیل تا فرات را آشفته ساخت، روز قدس که در اندیشه الهی امام(ره) تجلی یافته بود به گفتمان عمومی مسلمانان تبدیل شد و نوید بخش اجتماع مسلمین بر سر جراحت بزرگ تاریخ شد.

نور رسا و توفنده انقلاب اسلامی، هر روز شعاع تیره و تار صهیونیزم را محدود کرد و تا آنجا پیشرفت که تئوری پردازان تصرف از نیل تا فرات، اکنون برای حفظ وضع موجود به دورِ خود حصارهای آهنین می‌کشند. وطن گرائی فلسطینیان در پرتو انقلاب اسلامی به اسلام گرائی تبدیل شد و این چنین گفتمان شهادت طلبی زینت بخش مجاهدین فلسطینی و لبنانی شد.

امروز وحدت مسلمین حول مسئله قدس مهمترین مسئله جهان اسلام است و غرب تلاش می‌نماید به جای آن برای مسلمانان از طریق توطئه‌های مختلف مشکل سازی کند، لذا هوشیاری، در صحنه پیچیده ی کنونی خاورمیانه و دوری از تفرقه مهمترین نیاز امروز امت اسلامی برای رسیدن به پیروزی نهایی است.

شرط استمرار روح اسلام انقلابی در کشورهای اسلامی همان شرط محدثه انقلابهای مذکور است و هر گونه انحراف در این مسیر منجر به حفظ منافع صهیونیست ها و دور شدن از آزادی قدس شریف خواهد شد.

نظام مقدس اسلامی ایران که از بدو تاسیس همواره وحدت مسلمین را شعار محوری خود قرار داده است، همچنان بر این شعار اصرار دارد و محور مشترک این وحدت را مسئله قدس و آزادی آن می‌داند.

ما مدیران، اساتید، طلاب و کارکنان مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، ضمن تبریک به مسلمانانی که از یوغ استبداد و استعمار رهایی یافته‌اند آنان را از ساده اندیشی نسبت به توطئه‌های پیچیده آمریکا و غرب بر حذر می داریم و  همه مسلمین جهان را، به چاره اندیشی برای آلام مردم فلسطین، بحرین، میانمار و یمن فرا می‌خوانیم و ضمن حمایت از ملت‌های مذکور، با حضوری پر شور، همراه با ملت بزرگ ایران و دیگر ملت‌های مسلمان، آزادی قدس شریف را در روز قدس فریاد خواهیم زد و اطمینان داریم که با فریادهای حق طلبانه مسلمانان و سیل خروشان امت اسلامی، روزی آرمان امام راحل(ره) مبنی بر آزادی قدس را به نظاره خواهیم نشست و در مسجدالاقصی نماز شکر و وحدت را اقامه خواهیم کرد.