کد مطلب: 28608 تعداد بازدید: ۲۳۶

گردهمایی مبلغین در بیت آیت الله ناصری- لزوم توجه به اثرگذاری مبلغین

یکشنبه ۶ تير ۱۳۹۵ ساعت ۱۱:۱۸:۴۰
اولین گردهمایی مبلغین با حضور حجت الاسلام رحمت الله اروجی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان، حجت‌الاسلام سرافراز امام جمعه شهر دولت آباد ،حجت‌الاسلام مرتضوی رئیس اداره تبلیغات اسلامی برخوار ، مبلغین خواهر مدرسه علمیه حضرت نرجس خاتون دولت آباد در بیت شریف آیت الله ناصری استاد اخلاق حوزه علمیه برگزار شد.

حجت الاسلام رحمت الله اروجی، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اصفهان در اولین گردهمایی ائمه جماعات و روحانیون شهرستان برخوار در بیت آیت الله ناصری استاد اخلاق حوزه علمیه برگزار شد، گفت: تبلیغ، سخنرانی و وعظ باید به زبان ساده و مردمی باشد.

وی یکی از دلایل موفقیت پیامبر اکرم(ص) در تبلیغ دین اسلام را سادگی و به زبان مردم سخن گفتن نام برد و افزود:‌ سخنرانی باید ساده و ‌کوتاه و با برخورد مناسب با مردم باشد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی اصفهان تصریح کرد:‌ احیای آداب و سنن اسلامی،‌ حسن معاشرت و رعایت تقوا و اخلاص،‌ غنا بخشی به محتوای تبلیغی، دوری از مسائل تفرقه انگیز،‌ رعایت زمان،‌ مکان و مخاطب در سخنرانی،‌ توجه به نماز جماعت و نماز ظهر عاشورا و دعوت مردم به وحدت را از موارد مورد نیاز در تبلیغ است.

در ادامه حجت‌الاسلام مرتضوی، رئیس اداره تبلیغات اسلامی برخوار در گزارش مختصری در خصوص آغاز فعالیت این اداره در شهرستان و فعالیتها و اقدامات انجام گرفته را تشریح کرد.

وی ضمن تشریح وظایف سازمان تبلیغات اسلامی از عمده ترین این وظایف را اعزام مبلغ به  تمام نقاط کشور در ایام تبلیغی برشمرد.

حجت‌الاسلام مرتضوی همچنین استقرار مبلغین به صورت دائم و پاره وقت در روستاها، تشکیل پرونده و صدور مجوز تشکل های مردمی از جمله هیئت مذهبی، کانونهای فرهنگی و انجمن های اسلامی و شناسایی و صدور کارت شناسایی مداحان، شناسایی و تأسیس مؤسسات و خانه های قرآن شهری و روستایی، تأسیس مدارس علوم و معارف اسلامی صدرا را از دیگر وظایف سازمان عنوان کرد.

 

وی در ادامه از مبلغین اعزامی در ماه مبارک رمضان خواست در مدت تبلیغ با بهره گیری از توصیه های تبلیغی که در اختیار مبلغین قرار گرفته اثر گذاری خوب و عالی را در بین عموم مردم داشته باشند.

حجت‌الاسلام مسعود سرافراز، امام جمعه دولت آباد نیز ضمن بیان فضیلت های ماه مبارک رمضان، این ماه را ماه بندگی و خود سازی معرفی کرد و عنوان داشت: درب های رحمت الهی در این ایام مبارک همواره برروی مؤمنین گشوده است و مردم باید سعی و تلاش خود را در استفاده بهینه از این اوقات بنمایند.

وی همچنین  به روایتی از رسول اکرم(ص)مبنی بر اینکه حضرت می فرمایند خودتان را در مسیر وزش رحمت الهی قرار دهید اشاره کرده و گفت: انسان توجه کند که سرمایه بی بدیل و ارزشمند عمر می گذرد و اگر به نحو شایسته از آن بهره مند نشود، جز خسارت چیزی برای او باقی نخواهد ماند.

امام جمعه دولت آباد سپس سه وظیفه مهم روحانیون را هدایت سیاسی، خدمات اجتماعی و خدمت رسانی به مردم  دانست.