کد مطلب: 27624 تعداد بازدید: ۲۲۳

برگزاری اولین گردهمایی مبلغان خواهر استان اصفهان

پنجشنبه ۶ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۸:۰۰
اولین گردهمایی مبلغان خواهر استان اصفهان با حضور حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاداقامه نماز کشور ، حجت الاسلام حسین روحانی‌نژاد معاون امور فرهنگی و تبلیغ سازمان تبلیغات اسلامی، حجت الاسلام و المسلمین رحمت الله اروجی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، حجت الاسلام نیلی‌پور رئیس بنیاد مهدویت و آینده پژوهشی، خانم دکتر اثنی عشران مدیر کل امور بانوان و خانواده استان، مدیران ، اساتید و بیش از هزار مبلغ خواهر استان در مجموعه فرهنگی قائمیه اصفهان برگزارشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید مهدی ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان پس از قرائت پیام حضرت حجت الاسلام و المسلمین حاج آقا جمشیدیمدیر حوزه های علمیه خواهران کشور هدف از برگزاری این گردهمایی را آشنایی مبلغان خواهر با شیوه های تبلیغ برای حضور در مراکز تبلیغی در آستانه ماه مبارک رمضان عنوان نمود.

مدیر حوزه علمیه خواهران  استان اصفهان در ادامه به زندگی بانو مجتهده امین اشاره کرد و گفت: بانو مجتهده امین در زمان حیات خود جلسات احکام و حدیث را مستمر برای مخاطبین خواهر برگزار می کرد و آنها را با مسائل دینی آشنا می نمود.

حجت الاسلام والمسلمین ابطحی تصریح نمود: طلاب خواهر باید زندگی بانو مجتهده امین را برای خود الگو قرار دهند و راه این بانوی بزرگوار و دیگر عالمان دینی را ادامه دهند.

وی  با بیان بی بدیل بودن تاثیر تبلیغ چهره به چهره اذعان کرد: خواهران طلبه در غیر از ماه مبارک رمضان در مدارس و مکان های دیگر که با حضور عموم خواهران برگزار می شود باید به رسالت خطیر و مهم تبلیغ  اهتمام داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین ابطحی خطاب به حاضرین گفت:  آگاه باشید ما اگر امروز در جنگ نظامی نیستیم در جنگ فرهنگی هستیم و خطر جنگ فرهنگی از خطر جنگ نظامی بیشتر است و همه باید برای مبارزه آماده باشیم .

وی با بیان اینکه در جنگ نظامی خواهران وظایف کمتری داشتند گفت: در جنگ نظامی خواهران از شرکت در جهاد معذور بودند اما در جنگ فرهنگی همه مسئول هستیم،  مرد و زن همه باید آماده باشیم تا با دشمنان فرهنگی مبارزه کنیم .