کد مطلب: 27299 تعداد بازدید: ۱۹۱

دیدار اندیشمندان مسیحی با مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان

پنجشنبه ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۱۵:۳۶
حجت الاسلام سید مهدی ابطحی مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان در دیدار با دکتر اولریش اشمیدل، پژوهشگر پسادکتری در دانشگاه لودویش-ماکسیمیلیان مونیخ و دکتر هانا استرومن، استاد دانشگاه چیچستر (اندیشمندان مسیحی )گفت : ایران کشوری با سابقه طولانی و تاریخ تمدن بزرگ است و بیش از 2500 سال سابقه تمدن بسیار قوی دارد .

وی با بیان اینکه ایران دانشمندانی بزرگ همچون ابوعلی سینا، خواجه نصیر الدین طوسی، فردوسی و امام روح الله خمینی(ره) و در زمان حال مقام  رهبری دارد که موجب افتخار ایران اسلامی است اظهار داشت:  اگر دست استعمار سالیان سال بر سرکشور ما سایه نیفکنده بود تمدن ایرانی دنیا را پر کرده بود و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی و قطع دست استعمارگران نیز تبلیغات استعمارگران مانع از شناخت ایران و مردم ایران در دنیا شده است.

وی با اشاره به مطالعه کتاب‌های اسلامی افزود: قرآن کامل‌ترین کتاب در دین اسلام است که انسان محقق برای انتخاب دین خود علاوه بر قرآن باید کتاب‌های مختلفی را مورد مطالعه قرار دهد و تبلیغات رسانه‌های دروغ را نپذیرد.

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان خاطرنشان کرد: انتظار ما این است که اساتید و اندیشمندان خارجی تحت تاثیر دیگران نباشند و خود در ارتباط با هر مسئله به ویژه دین تحقیق کنند، باید دانست تبلیغات در بسیاری از رسانه‌ها اغلب بر خلاف واقعیت است.

وی با تاکید بر اینکه ایران خود قربانی تروریست است افزود: حضور شما در ایران و مشاهدات تان گواه خوبی برای کذب بودن تبلیغات دشمنان ما است و تلاش کنید برای هم میهنانتان در کشور آلمان و دیگر کشورها مبلغی برای ترویج تمدن ایران اسلامی باشید.

وی با اشاره به انقلاب اسلامی ایران تصریح کرد: انقلاب ما انقلابی اسلامی بود و هدف انقلاب ما تبعیت از دین و روی پای خود ایستادن به شمار می‌رود، کشور اسلامی ایران با دنیا جنگ ندارد ولی این در حالی است که تروریست جهانی در یک شب اغلب بزرگان حزب جمهوری کشور را به شهادت رساندند.

حجت الاسلام و المسلمین ابطحی بیان کرد: مردم ما در برابر حکومت پهلوی انقلاب کردند تا در آرامش زندگی کنند اما صدام از سوی استکبار جهانی بر اشغال شهرهای ایران تحریک شد، صدام تصور بر ضعف نیروی مسلح ما داشت اما با تکیه بر دین اسلام و غیرت جوانان 8 سال جنگ تحمیلی را پیروز شدیم.

مدیر حوزه علمیه خواهران اصفهان گفت: چرا آمریکا با ما سر جنگ دارد، چرا اموال ما را غارت و مصادره می کند چرا از تحقیقات علمی در مسئله هسته ای ممانعت می کند آیا رسیدن به یک مسئله علمی جرم است آیا علم منحصر به یک کشوراست چرا باید بمب اتم در آمریکا و اسرائیل باشد اما کار تحقیقاتی هسته ای صلح آمیز در کشور ما نباشد،  آیا علم به ویژه علم هسته‌ای منحصر برای یک کشور به شمار می‌رود و چرا با تحقیقات صلح آمیز هسته ای ما مشکل دارند.

حجت الاسلام و المسلمین  ابطحی خاطر نشان کرد:  ما در دنیا طالب استقلال، آزادی و تمدن خودی هستیم و جرم ما این است که می خواهیم روی پای خودمان بایستیم و زیر بار استعمار و استعمارگران نباشیم.

 وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی ایران، زن چه در ایران و چه در دنیای امروز با نگاه بد و نگاه جنسیتی و شهوانی دیده می شد گفت: این در حالیست که  پیامبر و رهبر دینی ما، زن را یک ریحانه و یک گل می داند و همچنین زن به عنوان یک مربی انسان ساز است که مردان از دامن زن توانسته اند به مقامی برسند.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به فرموده امام خمینی که مرد از دامن زن به معراج می رود گفت:  در کشور ایران حدود صد هزار بانوی طلبه مشغول تحصیل علوم دینی هستند و پس از فارغ التحصیل شدن به عنوان یک مربی در جامعه شروع به فعالیت می کنند.

وی با بیان اینکه  در اصفهان حدود 12 هزار دانشجو و فارغ التحصیل داریم  گفت: افتخار ما این است که توانسته ایم بانوان آگاه و توانمندی برای تربیت انسان ها تعلیم دهیم.

وی تاکید کرد: امروز زن در ایران جایگاه و شخصیت خودش را یافته و حجاب برای خانم های ما یک افتخار و مصونیت از نگاه انسان های شهوت ران و طماع است.

وی در پایان اظهار امیدواری کرد: فرهنگ حجاب و مصونیت اسلامی در همه دنیا فراگیر شود و زنان در دنیا  ملعبه دست دیگران نباشند.

گفتنی این دیدار با حضور مدیران مدارس شهر اصفهان، معاون فرهنگی مدیریت حوزه اصفهان و خانم توفیقی مدیر روابط عمومی و امور بین الملل دانشگاه ادیان و مذاهب قم برگزار شد.