کد مطلب: 26491 تعداد بازدید: ۲۸۵

معاون پژوهش حوزه های علمیه خواهران اصفهان خبرداد؛

افزایش ۴درصدی آثار ارسالی طلاب خواهر به جشنواره استانی علامه حلی

چهارشنبه ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۰۹:۳۵:۳۲
رمضانیان با بیان اینکه تعداد 823 اثر در 4 قالب به ششمین جشنواره استانی علامه حلی (ره) ارسال‌شده است، گفت: آثار ارسالی خواهران به این جشنواره ۴درصد رشد داشته و مراسم اختتامیه ششمین جشنواره استانی علامه حلی (ره) اواخر اردیبهشت ماه هم زمان با روز ولادت حضرت علی اکبر (علیه السلام) و روز جوان برگزار می‌شود.

عفت رمضانیان معاون پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران استان اصفهان با اشاره به برگزاری جشنواره علامه حلی (ره) گفت: این جشنواره ویژه طلاب زیر ۳۱سال خواهر و برادر و باهدف تشویق طلاب جوان به تحقیق، پژوهش و نویسندگی برگزار می‌شود.

 وی با اشاره به اینکه 823 اثر از سوی طلاب خواهر به دبیرخانه جشنواره علامه حلی (ره) ارسال‌شده است خاطرنشان کرد: این آثار در قالب پایان‌نامه سطح سه (کارشناسی ارشد)، تحقیق پایانی (کارشناسی)، مقاله و کتاب بوده است.

 معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران اصفهان با بیان اینکه  محتوای آثار ارسال‌شده به جشنواره در زمینه پژوهش، تألیف، تصحیح و ترجمه است  اظهار کرد: آثار در گروه‌های علمی پژوهشی، تفسیر و علوم قرآنی، علوم حدیث و درایه، فلسفه و منطق، فقه، حقوق و اصول فقه، کلام، اخلاق و تربیت، ادبیات، تاریخ اسلام و تشیع و علوم انسانی مرتبط با حوزه دین و در بخش ویژه با موضوع جهان اسلام و تهدیدات اندیشه تکفیر و افراطی‌گری به جشنواره راه پیداکرده‌اند.

 وی با اشاره به اینکه 823 اثر تا سی دی‌ماه سال 1394 به دبیرخانه جشنواره علامه حلی (ره) ارسال‌ شده است گفت: تعداد 230 اثر از طلاب خواهر بعد از اریابی اجمالی آثار به مرحله ارزیابی تفصیلی راه پیدا کرده‌اند.

 رمضانیان پیرامون آثار ارسال‌ شده به پنج دوره جشنواره علامه حلی (ره) که در سال های قبل برگزارشده بود خاطرنشان کرد: تعداد 4 هزار و 710 طلبه خواهر و برادر در این 5 دوره شرکت کرده اند که از بین 153 اثر راه‌یافته به مرحله نهایی جشنواره های اول تا پنجم 105 اثر از طلاب خواهر حائز رتبه و شایسته تقدیر شده اند.

 معاون پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران اصفهان با اشاره به اینکه هر اثر برای راه‌یابی به مرحله کشوری 4 مرحله را باید طی کند تصریح کرد: این 4 مرحله شامل مرحله ارزیابی اجمالی، ارزیابی تفصیلی که خود شامل دو مرحله تفصیلی اول و تفصیلی دوم است و در صورتی‌که سه مرحله قبل را پشت سربگذارند وارد مرحله داوری نهائی می‌شود.

 وی علت چرایی دو مرحله‌ای بودن ارزیابی تفصیلی را دقت بالای بررسی آثار و عدم احتمال تضییع حق افراد ذکر کرد و افزود: در مرحله ارزیابی تفصیلی درصورتی‌که اختلاف داوران بین دو مرحله بیش از 30 امتیاز باشد، اثر توسط ارزیاب سوم بررسی می‌شود و در صورت تأیید به مرحله داوری نهایی راه پیدا می‌کند.

 رمضانیان از اعلام زمان برگزاری مراسم اختتامیه ششمین جشنواره استانی علامه حلی (ره) در اواخر اردیبهشت ماه هم زمان با روز ولادت حضرت علی اکبر (علیه السلام) و روز جوان خبرداد و افزود: مرحله نهایی جشنواره علامه حلی (ره) با حضور پژوهشگران برتر این جشنواره، معاون پژوهش حوزه‌های علمیه کل کشور، معاون پژوهش مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران و سایر میهمانان مدعو برگزار خواهد شد.

 معاون پژوهش حوزه علمیه خواهران استان اصفهان، ابراز کرد: ملاک ارزیابی آثار ارسال‌شده به نوع آثار ارسالی بر اساس موضوع اثر و محتوا، همچنین پایه و تحصیلات طلاب و داشتن یا نداشتن تحصیلات دانشگاهی در کنار تحصیلات حوزوی بستگی دارد، ضمن اینکه به صاحبان آثار برگزیده لوح تقدیر و جوایز ارزنده و همچنین امتیاز استفاده از تحصیلات پژوهشی مرتبط با حوزه و مراکز پژوهشی و اولویت پذیرش در سطوح بالاتر حوزه ارایه می‌شود.