کد مطلب: 26224 تعداد بازدید: ۲۳۷

برگزاری نشست فصلی مدیران و معاونین مالی مدارس علمیه خواهران استان اصفهان

پنجشنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۰۴:۳۲
نشست فصلی مدیریت حوزه علمیه خواهران استان اصفهان با حضور آیت الله سید ابوالحسن مهدوی عضو خبرگان رهبری و امام جمعه موقت اصفهان، احمد استاد جعفری قائم مقام اداری مالی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور، مدیران و معاونین مالی مدارس در سالن اجتماعات این مدیریت برگزار شد.

آیت الله مهدوی در این نشست گفت: اگر عبادات را به نحو احسن انجام دهیم ، باعث تقرب در روح  می شود .

وی  افزود : عبادات را باید با شوق و علاقه انجام داد و نباید طوری انجام داد که فقط برطرف کردن تکلیف باشد.

ماجرای از دنیا رفتن پسر آیت الله قاضی

امام جمعه موقت اصفهان ضمن بیان خاطره ای  از  مرحوم سید هاشم رضوی  در خصوص از دنیا رفتن فرزند مرحوم آیت الله قاضی گفت  : ایشان فرزندی داشتند که خیلی مورد علاقه شان بود و با حادثه برق گرفتگی از دنیا رفت، در آن روزهای غم انگیز به خدمتشان شرف یاب شدم تا عرض تسلیتی کرده باشم، اول گفتند:آن بچه تا الان نزد من بود شما که آمدید او رفت  و سپس در خلال عرض تسلیت ادامه دادند: تمام همّ و غمّ دنیا در نزد ما تا اول الله اکبر نماز است.

آیت الله مهدوی با بیان اینکه همه لذت ما در رکوع و سجود است گفت : مرحوم آیت الله قاضی  همیشه در این فکر بودند که اگر در بهشت نگذارند ما نماز بخوانیم چه بکنیم.

وی در توصیه ای به طلاب  افزود : حضور در حوزه باید اثر تربیتی اعم از دوری از غضب،تکبر، دوری از حب دنیا ، ریاست ، مال ، داشته  باشد  و  آن لذت و تشنگی با خدا بودن را احساس  کرد،  چرا که آن هدف  قرب الهی است .

حضرت آیت الله مهدوی با بیان  سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر توصیه به روسای دانشگاه مبنی براینکه" خروجی دانشگاه تخصص توام با  تعهد باشد" گفت : حوزه های علمیه مقصد تهذیب و تربیت هستند و در این مکان هرچه به سمت جلو می رویم به تربیت خود نزدیک تر شویم .

امام جمعه ی موقت اصفهان با اشاره به آیه 148 بقره مبنی بر  وَ لِکُلٍّ وِجْهَةٌ هُوَ مُوَلِّيها فَاسْتَبِقُوا الْخَيْراتِ أَيْنَ ما تَکُونُوا يَأْتِ بِکُمُ اللَّهُ جَميعاً إِنَّ اللَّهَ عَلي‏ کُلِّ شَيْ‏ءٍ قَديرٌ گفت : خداوند در قران فرموده است به سوی کارهای خیر سبقت جویید هر جا که باشید خداوند همه شما را ( به صحنه محشر ) خواهد آورد ( تا جزای عمل دهد ) ، همانا خداوند بر همه چیز تواناست.

وی ادامه داد پیام این آیه این است که ویژگی یاران امام زمان(عج)، سبقت به خیر است و این خود باعث می شود همه افراد درکنار هم جمع شوند .

عضو مجلس خبرگان رهبری  با اشاره به اینکه انجام کارخیر، فقط نماز و اعتکاف تنها نیست ، اظهار داشت :احسان کردن ، نیکی کردن، کمک فکری، حل کردن اختلاف زن و شوهر.نصحیت به خانواده ، امانتداری در مشورت  نمونه های از کارهای خیر هست.