کد مطلب: 26065 تعداد بازدید: ۲۹۶

نماد اصلی قبولی اعمال، ولایت حضرت علی ع است

یکشنبه ۵ ارديبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۲۳:۵۴:۰۷
امام جمعه فریدن، با اشاره به اینکه نماد اصلی قبولی اعمال، ولایت حضرت علی(ع) می باشد، گفت: کسانی که در دنیا اهل بیت(ع) را رها کردند به هیچ چیز دست نمی یابند و آخرت خویش را هم از دست می دهند.

حجت الاسلام اسماعیل سیاوشی، امام جمعه و رئیس هیأت امناء مدرسه علمیه الزهرا(س) فریدن در این مدرسه به بیان موضوع جایگاه ولایت پرداخت و آیه 124 سوره طه «وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنكًا وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى» را قرائت کرد.

 

وی گفت: طبق این آیه خداوند می فرماید «هرکس از یاد من اعراض کند، معیشتش تنگ و در آخرت نابینا محشور می گردد.»

 

امام جمعه فریدن، با اشاره به تفاسیر گوناگون افزود: از ذکر در این آیه علاوه بر یاد خدا، به اهل بیت تفسیر شده که منظور این است که هرکس از امام زمانش فاصله بگیرد، دنیا بر او تنگ و تاریک می شود و در آخرت نابینا محشور می شود که در آن روز همان انسانی که در دنیا بینا بوده تعجب می کند که چرا من که در دنیا درک داشتم چشم داشتم چرا الان ندارم و این به دلیل اعراض از اهل ذکر است.

 

وی گفت: شهید بهشتی می گوید ما الان می توانیم بفهمیم جایگاهمان در آخرت کجاست و آنهم از روی اعمالمان است، اگر اعمالی که انجام می دهیم بو و رنگ امامت و ولایت داشته باشد در آن دنیا به دست ما خواهد رسید والا آن عمل نه در دنیا نه در آخرت فایده ندارد.

 

وی با اشاره به اینکه کسانی که در دنیا اهل بیت را رها کردند به هیچ چیز دست نمی یابند و آخرت خویش را هم از دست می دهند گفت: درس خواندن و طلبگی ما طلاب و تمام کارهایی که انجام می دهیم، حتی برپایی مراسم و مناسبت های مذهبی مثل اعتکاف و یا قرآن خواندن ما زمانی ارزشمند است که بوی امامت و ولایت داشته باشد و نماد اصلی قبولی اعمال، امامت و ولایت حضرت علی(ع) می باشد.

 

حجت الاسلام سیاوشی تصریح کرد: امروز اگر به زبان بگوییم ما دوستدار مولی علی هستیم اما به امام زمان خودت هیچ توجه ای نداشته باشیم، قطعا دروغ گفته ایم، پیروی از ولایت یعنی اینکه در زمان خود امام از ایشان و در زمان غیبت از نایب ایشان که همان مقام ولایت است اطاعت کنیم.

 

وی در پایان گفت:  همگی توجه داشته باشیم کارهایی که انجام می دهیم چگونه به آنها رنگ ولایت ببخشیم  چرا که کارها بدون داشتن ولایت هیچ ارزشی ندارند و باید بدانیم این انقلاب را صاحب اصلیش یعنی امام زمان(عج) حفظ می کند، پس باید مطیع امر ولایت باشیم تا دشمنان در رسیدن به اهداف خود در براندازی انقلاب اسلامی ناکام بمانند.